1 Krev v přírodní rezervaci

Smečka lvů roztrhala pytláky. „Moc z nich nezbylo,“ říká vlastník rezervace

, NOVÉ

Témata:

Lovci se stali lovnou zvěří. V jihoafrické rezervaci Sibuya nalezli místní správci pozůstatky minimálně dvou lidí – přesně to nelze s ohledem na jejich stav určit. Podle všeho se jednalo o pytláky, kteří do parku jezdí lovit nosorožce. Sami však padli za oběť početné smečce lvů, která v rezervaci také přebývá.

„Zatoulali se mezi smečku lvů – je to velká smečka, takže neměli moc času. Nejsme si jisti, kolik jich vlastně bylo. Moc z nich nezbylo,“ uvedl pro francouzskou agenturu AFP vlastník parku, Nick Fox. S ohledem na fakt, že vedle ostatků správci nalezli i pušku s tlumičem a sekeru, jednalo se s největší pravděpodobností o pytláky.

Pytláctví v Africe zažívá v posledních letech nebývalý rozmach. Může za to zvýšení poptávky zájemců především z asijských zemí, kde někteří lidé věří, že rohy nosorožců mají afrodiziakální účinky. Rohy jsou ve skutečnosti ze stejného materiálu jako například lidské nehty a žádné účinky na zvýšení sexuálního libida u nich nikdy nebyly prokázány.

Oblast parku nyní hlídá policie pro případ, že by některý z pytláků přežil a hodlal se na místo vrátit. Jižní Afrika se s pytláctvím potýká již řadu let. Jenom letos nelegálnímu lovu padlo ve Východním Kapsku, kde se nachází i rezervace Sibuya, za oběť devět nosorožců, píše BBC. Za posledních deset let pak pytláci v Jihoafrické republice zabili přes 7 000 těchto ohrožených lichokopytníků.

Čtěte také: Zubři v Česku. V rezervaci u Milovic se narodila mláďata

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,