Zmařený masakr. V Německu zatkli 11 salafistů, kteří chtěli postřílet co nejvíc „nevěřících“

Zmařený masakr. V Německu zatkli 11 salafistů, kteří chtěli postřílet co nejvíc „nevěřících“AKTUALIZOVÁNO
Samopal AK-47 Foto:

Ilustrační foto: Shutterstock

Svět

Teroristický útok

Echo24

Německé úřady v pátek při policejních raziích v oblasti kolem Frankfurtu nad Mohanem zadržely 11 lidí podezřelých z plánování teroristického útoku, který chtěli spáchat pomocí automobilu a střelných zbraní. Cílem mužů ve věku 20 až 42 let bylo zabít co nejvíce „nevěřících“. Informovalo o tom frankfurtské státní zastupitelství.

Hlavním podezřelým je 21letý muž z města Offenbach nedaleko Frankfurtu a dva 31letí bratři z Wiesbadenu, kteří byli členy místní komunity salafistů, tedy přívrženců radikálního výkladu islámu. Podle agentury AP jsou všichni zadržení německými občany.

Podle deníku Frankfurter Neue Presse si údajní teroristé při přípravě útoku již pronajali větší vozidlo, navázali kontakt s obchodníky se zbraněmi, na jejichž nákup shromáždili množství finančních prostředků. Při prohlídkách bylo nalezeno 20 000 eur (515 000 korun) v hotovosti, několik nožů, menší množství omamných látek a řada písemných podkladů i elektronických datových nosičů. Z vyjádření prokuratury nicméně není zřejmé, jak přesně chtěli islamisté svůj útok provést.

Ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth uvedl, že se vyšetřovatelům podařilo zabránit závažnému trestnému činu. „Policie zavčas zakročila, aby zabránila plánům útoku v raném stádiu,“ řekl Beuth, podle nějž úřady radikální islamistickou scénu bedlivě sledují. „Naše občany budeme chránit před terorem a násilím všemi prostředky.“

Čtěte také: Jméno útočníka nikdy nevyslovím, říká premiérka po teroru v mešitách

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články