1 Stropnického podpora

Matěj Stropnický se „odklonil od zelené politiky“. Podpořil uskupení s kandidáty SPD

, NOVÉ

Témata: , ,

Bývalý předseda Strany Zelených Matěj Stropnický finančně podpořil uskupení Změna je možná, které kandiduje v Mohelnici na Olomoucku. Na jeho kandidátce se objevují i někteří členové SPD Tomia Okamury. Strana zelených se od kroku Stropnického vzápětí distancovala s tím, že se hrubě odklonil od „zelené politiky“. Informaci přinesl server Aktuálně.

Na kandidátce uskupení, jemuž Matěj Stropnický na účet zaslal dva tisíce korun, se objevují i jména dvou kandidátů, kteří jsou členy Okamurovy strany SPD. S číslem tři kandiduje bývalý učitel Jan Sedláček, pětkou je kameník a programátor Eduard Šnévajs.

Matěj Stropnický uskupení Změna je možná podle svých slov podpořil kvůli jeho programu a také kvůli lídrovi kandidátky Tadeášovi Bačovi, jehož činnost v minulosti chválil. „Podpořil jsem lídra kandidátky a program, který je mi znám a který považuji za skvělý,“ řekl Stropnický Aktuálně.

„Mohelnice je malé město, takže tu není konflikt stran, ale konflikt lidí. Shodli jsme se na programu, který je ekologický, levicový a nenajde se v něm nic fóbního,“ vysvětluje lídr kandidátky Bača.

O své podpoře uskupení se Matěj Stropnický odmítl pro server Echo24 vyjádřit. Nynější předseda Strany zelených Stropnického podporu ostře odsoudil s tím, že jeho krok strana bude řešit.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

 

,