1 Stropnického podpora

Matěj Stropnický se „odklonil od zelené politiky“. Podpořil uskupení s kandidáty SPD

, NOVÉ

Témata: , ,

Bývalý předseda Strany Zelených Matěj Stropnický finančně podpořil uskupení Změna je možná, které kandiduje v Mohelnici na Olomoucku. Na jeho kandidátce se objevují i někteří členové SPD Tomia Okamury. Strana zelených se od kroku Stropnického vzápětí distancovala s tím, že se hrubě odklonil od „zelené politiky“. Informaci přinesl server Aktuálně.

Na kandidátce uskupení, jemuž Matěj Stropnický na účet zaslal dva tisíce korun, se objevují i jména dvou kandidátů, kteří jsou členy Okamurovy strany SPD. S číslem tři kandiduje bývalý učitel Jan Sedláček, pětkou je kameník a programátor Eduard Šnévajs.

Matěj Stropnický uskupení Změna je možná podle svých slov podpořil kvůli jeho programu a také kvůli lídrovi kandidátky Tadeášovi Bačovi, jehož činnost v minulosti chválil. „Podpořil jsem lídra kandidátky a program, který je mi znám a který považuji za skvělý,“ řekl Stropnický Aktuálně.

„Mohelnice je malé město, takže tu není konflikt stran, ale konflikt lidí. Shodli jsme se na programu, který je ekologický, levicový a nenajde se v něm nic fóbního,“ vysvětluje lídr kandidátky Bača.

O své podpoře uskupení se Matěj Stropnický odmítl pro server Echo24 vyjádřit. Nynější předseda Strany zelených Stropnického podporu ostře odsoudil s tím, že jeho krok strana bude řešit.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

 

,

Online zprávy Více

Názory Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.