1 Tresty za brutální vraždu

Za ubití pákistánského studenta viněného z rouhání padl trest smrti

, NOVÉ

Témata: , , ,

Jednatřicet lidí bylo u pákistánského soudu shledáno vinnými v případu loňského ubití univerzitního studenta Mashala Khana, který byl spolužáky křivě obviněn z rouhačství. Jeden obžalovaný dostal trest smrti, pět lidí bylo odsouzeno k doživotnímu trestu vězení a dalších 25 k čtyřletému trestu odnětí svobody, informovala agentura Reuters.

Lynčování 23letého studenta v univerzitním areálu ve městě Mardan loni v dubnu vyvolalo vlnu rozhořčení a oživilo otázky kolem zneužívání přísných zákonů týkajících se rouhačství v zemi. Za urážku islámu či proroka Mohameda hrozí v Pákistánu trest smrti.

Zavražděný byl studentem žurnalistiky a podle agentury Reuters byl známý jako zvídavý, věřící intelektuál, který rád diskutoval o kontroverzních společenských, politických a náboženských tématech. Útočníci ho napadli po hádce ohledně víry.

Tvrzení, že dotyčný sdílel na sociálních sítích zprávy s rouhačským obsahem, se ale podle policie ukázaly být nepodložené, napsala agentura AP.

Celkem čelilo obvinění 57 osob; studenti, učitelé a další představitelé univerzity. Všichni vinu popírali. Soud 26 z nich obvinění zprostil pro nedostatek důkazů.

Video zachycující lynč podle agentury Reuters ukazuje, že student byl svlečen donaha a skupina spolužáků jej bila holemi za vzývání Alláha, zatímco ostatní přihlíželi. Nakonec ho jeden ze spolužáků zastřelil. Dav pak pokračoval hanobením těla oběti.

Čtěte také:

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.