1 bez žen žádné úlevy

Čistě mužské spolky by mohly přijít o úlevu na daních, plánuje německý ministr

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Německý ministr financí Olaf Scholz se vyslovil pro změnu zákona, podle něhož mají výlučně mužské spolky úlevu na daních, pokud provozují charitativní činnost.

„Po celém Německu jsou stovky klubů jako lukostřelecká sdružení nebo sportovní týmy, které mezi sebe vpouští pouze muže,“ řekl sociálnědemokratický politik listu Bild am Sonntag. „Spolky, které v zásadě nepřijímají ženy podle mě nejsou charitativní,“ dodal s tím, že by neměly být daňově zvýhodňovány. „Změníme zákon o neziskových organizacích,“ prohlásil Scholz.

Jednou už něco podobného prošlo. V roce 2017 soud rozhodl, že jeden ze zednářských spolků nemůže být označován za neziskový, protože odmítal přijímat ženské členky. Očekávalo se, že rozhodnutí by mohlo nastavit precedent, i přesto však v současném Německu existuje mnoho jednopohlavních klubů. Uznání statusu neziskové organizace je pak podmínkou k uznání daňových úlev.

Čtěte také: Noční děsy mužů i žen. Chrápání může být extrémně rizikové

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.