První medaile. Biatlonistka Veronika Vítková má bronz ze sprintu

bronz z Pchjongčchangu

První medaile. Biatlonistka Veronika Vítková má bronz ze sprintuNOVÉ
Veronika Vítková Foto:

1

Česká republika má první medaili z olympijských her v Pchjongčchangu. Bronz získala biatlonistka Veronika Vítková. Ve sprintu zaostala pouze za suverénní a bezchybnou Laurou Dahlmeierovou z Německa a druhou Norkou Marte Olsbuovou. Od stříbra ji dělilo 1,6 vteřiny. Pro stíhací závod má skvělou výchozí pozici.

„Moje první velká medaile,“ hodnotila Vítková závod pro Českou televizi. „Je to něco neuvěřitelného. Doufala a snila jsem o této medaili,“ dodala.

Vítková skvěla běžela a ve střelbě chybovala pouze jednou na druhé položce ve stoje. K souboji s druhou  Marte Olsbouvou řekla, že ji viděla před sebou, což byla motivace. „Snažila jsem se přiblížit, ale nevyšlo to,“ uvedla.

Pro Vítkovou je to už druhá olympijská medaile. V Soči v roce 2014 získala stříbro ve smíšené štafetě.

Dařilo se i dalším českým biatlonistkám. Na 15. místě skončila Markéta Davidová, 23. byla Jessica Jislová a 43. Eva Puskarčíková.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.