1 MHD v centru Prahy

Zmatek v Praze. Tramvaje se do Spálené vrátí v úterý, v Holešovicích zastavil dopravu plyn

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: , ,

Provoz tramvají v centru Prahy se vrátí do normálu v úterý. Podle původních odhadů pražského Dopravního podniku měla výluka linek v úseku Lazarská – Národní divadlo – Újezd trvat až do 14. září. Vyplývá to z oznámení na twitteru Pražské integrované dopravy. Mezitím se zastavil provoz na pražských Holešovicích kvůli úniku plynu.

Provoz několika frekventovaných linek v srdci Prahy přerušilo v pátek 7. září poškození kolejí ve Spálené ulici, potvrdila redakci Echo24 mluvčí dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková. Podle původních odhadů DIP mohla výluka trvat až do 14. září.

Příčinou výluky bylo podle podniku závažné poškození kolejnic v oblouku na křižovatce Národní a Spálená, kde se objevily vícečetné počínající lomy kolejnic. Nešlo je opravit a DPP musel koleje zcela vyměnit. „K poškození kolejnic došlo provozem, který je na místě vysoký nejen v českém, ale i v evropském měřítku,“ uvedl Miroslav Penc, vedoucí jednotky Dopravní cesta tramvaje DPP.

„Díky mimořádnému pracovnímu nasazení dělníků a velikému pochopení dotčených orgánů MHMP, Prahy 1 a v neposlední řadě IZS proběhly nezbytné práce rychle a efektivně. Proti předpokládanému harmonogramu budou práce ukončeny výrazně dříve. Provoz tramvají bude obnoven již krátce po půlnoci z pondělí na úterý,“ dodal Penc.

Mimořádná výluka se dotkla linek 2, 9, 18, 22, 23, 32, 39, 41, 93, 97, 98 a 99. Tramvaje musí úsek objíždět a linky 9 a 22 byly nahrazeny linkami 32 a 39. Dopravní podnik radí cestujícím, aby při cestě v centru města využili raději metro. Bližší podrobnosti k výluce a změně tras tramvají najdou lidé na webu dopravního podniku.

Provoz je přerušen i na Holešovicích

Zatímco opravy ve Spálené ulici pomalu finišují, únik plynu v pondělí krátce po 09:00 přerušil provoz aut i tramvají u Výstaviště v pražských Holešovicích. Podle hasičů plyn uniká z výkopu. 

„Velitel zásahu preventivně uzavřel celou ulici včetně tramvajové dopravy. Spolupracujeme s plynárenskou pohotovostí a Policií ČR,“ uvedli pražští hasiči na svém Twitteru. Ti nechali preventivně uzavřít celou ulici U Výstaviště a preventivně bylo evakuováno 121 lidí z blízkých budov.

Uzavírka potrvá podle webu pražského Dopravního podniku zřejmě až do 14:00. Policisté uvedli, že byly uzavřeny pro veškerou dopravu křižovatky ulic Dukelských hrdinů a Strojnická, Bubenská a Na Šachtě a Partyzánská a Na Zátorách.

Zastavení provozu se dotklo tramvajových linek 6, 12 a 17 v úseku Výstaviště Holešovice – Nádraží Holešovice v obou směrech. Linka 6 byla odkloněna po trase Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Pražská tržnice – Maniny, linka 12 po trase Strossmayerovo náměstí – Veletržní palác – Výstaviště Holešovice a linka 17 po trase Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Pražská tržnice – Ortenovo náměstí – Nádraží Holešovice.

Čtěte také: Nejvíce lidí v Praze zvažuje volit Piráty a ODS. V Brně a Ostravě vede ANO

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,