Beran s Prymulou považují jako dostatečnou hladinu protilátek 200 až 300 jednotek

KORONAVIRUS V ČR

Beran s Prymulou považují jako dostatečnou hladinu protilátek 200 až 300 jednotek
Epidemiolog Roman Prymula Foto: Jan Zatorsky
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Epidemiolog Jiří Beran pokládá jako dostatečnou imunizaci u lidí, kteří covid prodělali, hladinu protilátek kolem 300 jednotek. Podle exministra zdravotnictví Romana Prymuly by taková hladina mohla být okolo 200 jednotek. Řekli to dnes v rozhovoru na CNN Prima NEWS.

Beran považuje za dostatečnou hladinu, která je srovnatelná s hladinou lidí po očkování. „Je to kolem 300 jednotek. Takového člověka je zbytečné očkovat,“ řekl Beran. Podle Prymuly by kritickou hladinu protilátek měla určit odborná komise. „Dovedu si představit, že lidé s hladinou kolem 200 jednotek by mohli být chráněni,“ řekl.

Oba se shodli, že děti by při návratu do škol měly být testovány. Prymula je navíc proto, aby žáci vyměnili respirátory za roušky, Beran by za nízkého počtu hospitalizovaných školáky zbavil i roušek.

Ministerstvo zdravotnictví pod vedením Adama Vojtěcha (za ANO) se odmítá podřídit rozsudku Nejvyššího správního soudu a vyhovět uznávání protilátek s tím, že neexistuje mezinárodní shoda na tom, jaká hladina protilátek je dostatečným měřítkem.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články