Chlapec si chtěl hrát na Santu, z komína ho po několika hodinách museli vyprostit hasiči

Chlapec si chtěl hrát na Santu, z komína ho po několika hodinách museli vyprostit hasičiNOVÉ
Panorama

SANTA CLAUS

zd Echo24

Čtrnáctiletý mladík, který se v Rakousku rozhodl jako Santa Claus potají vplížit do domu klasickou „santovskou“ cestou, zůstal zaklíněný na několik hodin v komíně. Záchranáře zavolal až soused, který slyšel chlapce volat o pomoc. Hasičům se nakonec podařilo zaklíněného Santu vysvobodit. Informuje o tom server Deutsche Welle.

Případ se odehrál v neděli v rakouském Linci (Linz). Volání o pomoc zaslechl jeden ze sousedů, Muharrem B. z Čečenska, uprostřed noci. „Díval jsem se na televizi o něco déle než obvykle a zrovna jsem se chystal jít spát, když jsem najednou uslyšel hlasité volání o pomoc,“ řekl muž deníku Österreich s tím, že bylo kolem půl čtvrté ráno.

Vybouraný komín
Vybouraný komín Foto:

FOTO: Hasičský sbor Linz

Soused alarmoval policii a poté vypátral poslechem na zeď zdroj volání v jednom nepoužívaném komíně v domě. „Řekl jsem té osobě, ať se nebojí, že seženu pomoc,“ popsal situaci soused.

Hasiči dokázali chlapce po příjezdu zajistit proti možnému dalšímu propadnutí v komíně a po vybourání části zdiva dostat ven. Po zhruba třech hodinách strávených v komíně si chlapec odnesl jen několik odřenin a lehké podchlazení. Na střechu vylezl, aby měl dobrý výhled na okolní domy a mohl si hrát na Santa Clause, vypověděl chlapec hasičům.


Čtěte dále: Čekání na Ježíška zkrátí dětem zoologické zahrady i bruslení

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články