2 SANTA CLAUS

Chlapec si chtěl hrát na Santu, z komína ho po několika hodinách museli vyprostit hasiči

, NOVÉ

Témata: , ,

Čtrnáctiletý mladík, který se v Rakousku rozhodl jako Santa Claus potají vplížit do domu klasickou „santovskou“ cestou, zůstal zaklíněný na několik hodin v komíně. Záchranáře zavolal až soused, který slyšel chlapce volat o pomoc. Hasičům se nakonec podařilo zaklíněného Santu vysvobodit. Informuje o tom server Deutsche Welle.

Případ se odehrál v neděli v rakouském Linci (Linz). Volání o pomoc zaslechl jeden ze sousedů, Muharrem B. z Čečenska, uprostřed noci. „Díval jsem se na televizi o něco déle než obvykle a zrovna jsem se chystal jít spát, když jsem najednou uslyšel hlasité volání o pomoc,“ řekl muž deníku Österreich s tím, že bylo kolem půl čtvrté ráno.

Soused alarmoval policii a poté vypátral poslechem na zeď zdroj volání v jednom nepoužívaném komíně v domě. „Řekl jsem té osobě, ať se nebojí, že seženu pomoc,“ popsal situaci soused.

Hasiči dokázali chlapce po příjezdu zajistit proti možnému dalšímu propadnutí v komíně a po vybourání části zdiva dostat ven. Po zhruba třech hodinách strávených v komíně si chlapec odnesl jen několik odřenin a lehké podchlazení. Na střechu vylezl, aby měl dobrý výhled na okolní domy a mohl si hrát na Santa Clause, vypověděl chlapec hasičům.


Čtěte dále: Čekání na Ježíška zkrátí dětem zoologické zahrady i bruslení

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.