1 slovenský "Kocourkov"

Starostka-domina udělala ze zapadákova hit. Dopravce tam připravuje zájezdy

, NOVÉ

Témata: , ,

Do neznámé vesničky na východě Slovenska proudí davy lidí a oficiální dopravce tam připravuje „zážitkové“ zájezdy. Z Fekišovců se stal hit poté, co je před pár dny nechvalně proslavilo video z prvního zasedání čerstvě zvoleného zastupitelstva, které zachycuje autoritářské chování starostky. Informuje o tom deník Sme.

Sestřih videa ze zasedání, které přinesla satirická facebooková stránka Zomri, vidělo už přes 1,5 milionu lidí. Záznam zachycuje starostku města řídící zasedání zastupitelstva poněkud netradičním způsobem. Kvůli tomu se na ni snesla kritika ze stran obyvatel i slovenské pobočky Transparency International, která upozornila na možné porušování zákona.

Čtěte také: VIDEO: Zpívejte hymnu, přikázala panovačná starostka zastupitelstvu

Starostka totiž podle TI neprávem dirigovala zastupitele a muži, který video pořizoval, vyhrožovala právními kroky, pokud ho zveřejní. „Ano, přiznávám, reagovala jsem přehnaně, ale jen proto, že jsem byla zahnána do úzkých. Byla to jen reakce na akci,“ řekla ke svému jednání starostka. Někteří poslanci ji vyzvali k rezignaci. To však starostka odmítá.

Video mělo ovšem kromě kritiky ještě další efekt. Z doposud neznámé, malé vesničky s několika sty obyvatel se ze dne na den stal hit. Do Fekišovců proudí davy lidí, podle slovenských médií se tam v sobotu dokonce vytvořila kolona aut. Mezi návštěvníky se objevil i slovenský poslanec Lubomír Galko, který umístil fotografie z vesnice na svůj Facebook.

Nebývalého zájmu slovenských občanů si všiml i jeden z oficiálních dopravců. Ten začal připravovat novou zájezdovou linku do obce. „V případě reálného zájmu autobus do Fekišovců skutečně pojede. Všechno máme připravené a hned, jak budeme znát termín dalšího (zasedání) zastupitelstva, dáme jízdenky do prodeje,“ řekla mluvčí dopravce Eva Vozárová.

Čtěte dále: Kontroverzní Černého Entropa před deseti lety vyvolala „ostudu“, pak se stala atrakcí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.