Herec Kopta má covid: Je mi fakt zle. Desátý den mám teplotu 39

KORONAVIRUS V ČESKU

Herec Kopta má covid: Je mi fakt zle. Desátý den mám teplotu 39
Domov

Echo24

Herec Václav Kopta je pozitivní na koronavirus. Je mi fakt zle, píše Kopta, kterému vadí spiklenecké teorie a dezinformace, které se kolem nemoci covid-19 šíří na internetu. „No, kdybych neměl už desátý den 39, tak se tomu zasměju,“ píše Kopta a vzkazuje všem, kteří tvrdí, že covid je pouze virtuální manipulace sloužící k ovládnutí světa: „Jste hlupáci a modlete se, aby se tenhle sekáč nepodíval také na vás!“

Kopta o svém zdravotním stavu informoval již před několika dny. Přiznal, že se koronavirem nakazil, vyvrátil však, že by se z nemoci léčil v nemocnici. Herec kromě toho upozornil na některé konspirační teorie a dezinformace, které se kolem pandemie šíří na internetu.

„Všichni kdo tvrdí, že covid je virtuální manipulace, sloužící mocným tohoto světa k jeho ovládnutí, vzkazuju jediné: jste hlupáci a modlete se, aby se tenhle sekáč nepodíval také na vás!“ napsal Kopta na sociální síti Instagram.

Za směšné považuje, že lidé věří například teorii, že za pandemií koronaviru stojí Bill Gates a George Soros, kteří za pomoci pandemie ovládnou planetu a testováním covid očipují celou světovou populaci. Horší podle něj ale je, že věří třeba i tomu, že covid je jen virtuální manipulace, která všem světovým politikům umožní nastolit nový řád.

„Takže mi jako nic není? Ty propocené noci, ranní zimnice – to je vlastně jenom takový Matrix?“ ptá se Kopta, který se podivuje nad kreativitou zmiňovaných tvrzení.

Sám Kopta nicméně podle svých slov nepochybuje o tom, že je současná situace plná restrikcí, omezení a zákazů politicky zneužitelná. „Ozvu se, až toho šmejda porazím,“ rozloučil se prozatím s fanoušky Kopta.