Zeman přijede na sjezd KSČM, přednese tam projev

Zeman pojede na sjezd KSČM

Zeman přijede na sjezd KSČM, přednese tam projevNOVÉ
Miloš Zeman Foto:

Foto: Jan Zatorsky

1
Domov
Sdílet:

Miloš Zeman přijal pozvání na sjezd KSČM. Po jednání s prezidentem to uvedl předseda komunistů Vojtěch Filip s tím, že Zeman bude mít i projev. Potvrdí tím, že jsme demokraté, říkají o rozhodnutí prezidenta komunisté. Česko si přitom letos připomene 70 let od února 1948, kdy komunisté převzali na čtyři desetiletí moc v zemi.

Sjezd KSČM se koná 21. dubna v Nymburku. Miloš Zeman tam vystoupí s projevem. Pokud ještě vláda v té době nebude známá, dá podle Vojtěcha Filipa prezident komunistům doporučení, jak mají dál postupovat, nebo jaký formát vlády si představuje.

Zatím ale takové doporučení nedal. „Netlačil na nás a varianty vyjednávání nechal plně na politických stranách,“ řekl Vojtěch Filip. Zároveň ale dodal, že by si Miloš Zeman přál, aby strany byly při jednáních aktivní a aby země v létě měla vládu s důvěrou.

Komunisté účast prezidenta na sjezdu vítají. „Hlava státu dává jasně a zřetelně najevo, že nás považuje za legitimní součást demokratického spektra této země,“ řekl Aktuálně.cz místopředseda KSČM Jiří Skála.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Babiš se premiérského křesla nevzdá. „Jsem jediný kandidát až do smrti,“ uvedl

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články