1 Zeman pojede na sjezd KSČM

Zeman přijede na sjezd KSČM, přednese tam projev

NOVÉ

Témata: ,

Miloš Zeman přijal pozvání na sjezd KSČM. Po jednání s prezidentem to uvedl předseda komunistů Vojtěch Filip s tím, že Zeman bude mít i projev. Potvrdí tím, že jsme demokraté, říkají o rozhodnutí prezidenta komunisté. Česko si přitom letos připomene 70 let od února 1948, kdy komunisté převzali na čtyři desetiletí moc v zemi.

Sjezd KSČM se koná 21. dubna v Nymburku. Miloš Zeman tam vystoupí s projevem. Pokud ještě vláda v té době nebude známá, dá podle Vojtěcha Filipa prezident komunistům doporučení, jak mají dál postupovat, nebo jaký formát vlády si představuje.

Zatím ale takové doporučení nedal. „Netlačil na nás a varianty vyjednávání nechal plně na politických stranách,“ řekl Vojtěch Filip. Zároveň ale dodal, že by si Miloš Zeman přál, aby strany byly při jednáních aktivní a aby země v létě měla vládu s důvěrou.

Komunisté účast prezidenta na sjezdu vítají. „Hlava státu dává jasně a zřetelně najevo, že nás považuje za legitimní součást demokratického spektra této země,“ řekl Aktuálně.cz místopředseda KSČM Jiří Skála.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Babiš se premiérského křesla nevzdá. „Jsem jediný kandidát až do smrti,“ uvedl


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.