Petr Čech se vrací do branky. Místo kopaček však bude nazouvat brusle

Petr Čech se vrací do branky. Místo kopaček však bude nazouvat brusleNOVÉ
Petr Čech v dresu hokejového týmu Guildford Phoenix Foto:

Foto: Twitter/ Guildford Phoenix

Svět

Nové angažmá Petra Čecha

tk Echo24

Brankář Petr Čech se po ukončení úspěšné fotbalové kariéry vrhl na hokej. Sedmatřicetiletý bývalý reprezentant se v Anglii dohodl na angažmá do konce sezony v týmu Guildford Phoenix z třetí ligy. Někdejší opora Chelsea a Arsenalu by se v brance mohla poprvé představit v neděli.

Čech, jenž v současnosti působí jako poradce sportovního a technického úseku v Chelsea, své brankářské umění na ledě a s hokejovou výstrojí otestoval už v létě při tréninku v prvoligovém týmu Guildford Flames. Nyní bude sbírat zkušenosti v nižší soutěži.

„Jsem nadšený, že budu mít možnost hrát s Phoenixem a získat zápasové zkušenosti. Doufám, že mladému týmu pomůžu splnit jeho cíle pro sezonu a vyhrát tolik zápasů, kolik jen bude možné, když budu mít šanci nastoupit,“ citovala Čecha britská média. „Po 20 letech profesionálního fotbalu to bude úžasná zkušenost zahrát si hokej, který jsem rád sledoval a hrál jako kluk,“ dodal.

S nadšením hovořil o Čechově novém angažmá trenér Andy Hammings. „Podepsání Petra je ohromnou věcí pro Phoenix. Je to skvělý chlap, který tvrdě trénuje a nemohu se dočkat, až za nás bude debutovat,“ řekl kouč pro klubový web.

Po oznámení Čechova vstupu do světa hokeje se neobešlo bez pozornosti na sociálních sítích. S nadsázkou se dá říci, že díky jeho podpisu by Guildford mohl získat další věhlasnou posilu. Radostně totiž na Čecha reagoval bývalý brankář NHL Andrew Raycroft. Ten se dokonce ihned nabídl, že by mohl pracovat coby trenér brankářů.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Povinná výhra. Fotbalisté zvítězili v Černé hoře 3:0

Související články