Lidi z jiných zemí je třeba vyhladit, psal v pamfletu střelec z Hanau

Lidi z jiných zemí je třeba vyhladit, psal v pamfletu střelec z HanauNOVÉ
Květiny na ulici v Hanau, kde zabíjel střelec. Foto:

FOTO: Reuters

Svět

Nejméně 10 mrtvých

Echo24

Střelec z německého Hanau, který ve středu pozdě večer zavraždil 10 lidí, sepsal 24stránkový pamflet, z něhož jsou patrné jeho rasistické i paranoidní představy o světě. Podle serveru časopisu Der Spiegel v něm mimo jiné píše o tom, že Němci jsou národem, z něhož vyrůstá to nejlepší na světě, zatímco obyvatele řady jiných zemí je potřeba vyhladit. Obává se také toho, že je dlouhodobě sledovaný. Policie vychází z toho, že text je autentický.

Třiačtyřicetiletý Tobias R. v pamfletu tvrdí třeba to, že si velmi brzy všiml „špatného chování určitých skupin obyvatel,“, kritizuje islám jako destruktivní a přistěhovalce jako lidi, které je třeba instinktivně odmítnout. „Naproti tomu svůj vlastní lid jsem poznal jako zemi, z níž roste to nejlepší a nejkrásnější, co tento svět může nabídnout,“ uvedl. Němci podle něj pozvedli lidstvo jako celek.

Čtěte také: Střelba v Německu: V Hanau zemřelo nejméně deset lidí, mrtvý má být i útočník

V textu dále vyjmenovává více než dvacet zemí, jejichž obyvatele je potřeba zlikvidovat, a zabývá se otázkou, kolik Němců je skutečně „čisté rasy a hodnotných“. V tomto kontextu poznamenává, že by si dokázal představit snížení počtu obyvatel o polovinu.

Pamflet jasně ukazuje i na paranoidní myšlenky Němce, který byl přesvědčen o tom, že tisíce Němců jsou sledovány všemocnou tajnou službou, jejíž spolupracovníci dokážou číst myšlenky ostatních a dokonce lidi na dálku řídit. O tom, že je i on sám sledován, přemýšlel už v mládí, jistotu pak podle svých slov získal ve 22 letech.

Pro svou argumentaci Tobias R. využívá i hollywoodské filmy, fotbalového trenéra Jürgena Kloppa nebo přednášky na univerzitě v Bayreuthu. V textu se věnuje i budoucí roli Číny ve světě nebo americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, jehož byl podle Spiegelu příznivec.

Foto:

Echo Prime

Čtěte také: Střelba v Německu: V Hanau zemřelo nejméně deset lidí, mrtvý má být i útočník

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články