1 Bojkot MS v Rusku?

Ukrajina zvažuje zákaz přenosů z fotbalového šampionátu v „zemi agresora“ Rusku

NOVÉ

Témata: , ,

V ukrajinském parlamentu se objevil návrh zakázat ukrajinským televizím vysílat přenosy z mistrovství světa ve fotbalu, které zakrátko začne v Rusku. Návrh podpořil parlamentní výbor pro svobodu slova, uvedl list Ukrajinska pravda. Zákaz má podle autorů návrhu zabránit „popularizaci země-agresora“.

Kyjev obviňuje Rusko z „dočasné okupace“ Krymu i části východoukrajinského Donbasu, ovládnutého proruskými separatisty v krvavém konfliktu, který si od jara 2014 vyžádal více než 10 000 mrtvých. Moskva obvinění z vojenské podpory separatistů odmítá.

Šampionát začne 14. června. Přestože úřady opakovaně varovaly Ukrajince, že cestovat do Ruska může být nebezpečné, vstupenky na utkání si zakoupilo na 5000 fanoušků. Prezident Petro Porošenko nakonec prohlásil, že ukrajinští fanoušci si mají sami rozhodnout, zda pojedou na mistrovství do země, která podniká agresi proti Ukrajině.

Přenosy z šampionátu v Rusku odmítla zakoupit veřejnoprávní televize, všechny zápasy mají ale vysílat televize Inter a NTN, připomněla ruská agentura Interfax.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

Rusko zahájilo velké cvičení u ukrajinských hranic, včetně anektovaného Krymu

Ukrajina slíbila ochranu lidem ze seznamu smrti ruských speciálních služeb


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.