1 Střelba ve Vídni

Řidič najížděl ve Vídni do chodců, po střelbě policistů zemřel v nemocnici

, NOVÉ

Témata: , , ,

Ve Vídni v noci na dnešek řidič očividně úmyslně najížděl do chodců a poté ve snaze ujet najížděl rychlostí až 110 km/h i na policisty, kteří ho postřelili. V sobotu odpoledne 43letý muž, který měl u policie přes padesátku záznamů a byl nejspíše pod vlivem drog, zranění podlehl, napsala agentura APA.

Policii v noci jistý mladík a žena informovali, že se na ně pokoušel najet autem řidič. Ten jim prý také vyhrožoval smrtí. Přivolaná hlídka se muže pokusila neúspěšně zastavit. Muže, který ulicemi ujížděl rychlostí až přes 110 kilometrů v hodině, nezastavily ani varovné výstřely.

Policie následně zablokovala silnici autem, muž ale na policisty ve velké rychlosti najížděl, proto na něj hlídka několikrát vystřelila. Jeden z projektilů zasáhl řidičovo levé stehno a způsobil rozsáhlé krvácení. Záchranáři museli řidiče oživovat. Nemocnice zprvu označila jeho stav za stabilní, odpoledne ale muž zemřel.

APA uvedla, že útočník byl policii dobře znám, neboť měl na svědomí řadu deliktů souvisejících s drogami, zbraněmi i ublížením na zdraví.

Čtěte také: První konkrétní opatření. Ministerstvo obrany odstraní z mobilů Huawei aplikaci AirWatch

,