Poslanec ODS Bohuslav Svoboda zkolaboval ve Sněmovně, skončil v nemocnici

Kolaps poslance ODS

Poslanec ODS Bohuslav Svoboda zkolaboval ve Sněmovně, skončil v nemocniciNOVÉ
Domov

Poslanec ODS a někdejší pražský primátor Bohuslav Svoboda zkolaboval v budově dolní komory parlamentu. Záchranáři ho s neurologickými obtížemi odvezli do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, kde pětasedmdesátiletý politik a lékař působí jako přednosta tamní gynekologické kliniky. Další informace o jeho zdravotním stavu lékaři ani jeho straničtí kolegové nezveřejnili. Mluvčí střešovické nemocnice Jitka Zinke ČTK řekla, že Svoboda je hospitalizován, další podrobnosti na jeho žádost zveřejňovat nebude.

„Mohu potvrdit, že pan docent byl převezen do naší nemocnice a je u nás hospitalizován. Další informace ohledně zdravotního stavu nebudeme na jeho přání sdělovat,“ uvedla Zinke. „Mohu potvrdit, že pan docent Svoboda je v péči lékařů. S ohledem na rodinu a její soukromí nebudu situaci více komentovat,“ sdělila mluvčí ODS Jana Havelková deníku Echo24.

Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová ČTK řekla, že záchranářská a lékařská posádka vyjížděla na Malostranské náměstí k pětasedmdesátiletému muži, kterého záchranáři ošetřili, zajistili a s neurologickými obtížemi odvezli do Ústřední vojenské nemocnice.

Uznávaný gynekolog a někdejší prezident České lékařské komory (ČLK) Bohuslav Svoboda je od roku 2010 aktivní také v politice. Tři roky působil jako primátor hlavního města, je členem zastupitelstva Prahy a zasedá ve Sněmovně, kde je místopředsedou zdravotního výboru. Současně šéfuje gynekologické klinice Ústřední vojenské nemocnice. Většinu své pracovní kariéry spojil s gynekologicko-porodnickou klinikou 3. lékařské fakulty a vinohradské nemocnice.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Bohuslav Svoboda je lídrem ODS pro volby v Praze. Záda mu kryje Udženija