1 Test nové pušky

Putin otestoval novou odstřelovací pušku. Trefil hlavu, hruď a játra

, NOVÉ

Témata:

Ruský prezident Vladimir Putin ve Vlasteneckém parku u Moskvy otestoval novou poloautomatickou odstřelovací pušku SVČ-308, kterou vyvinul koncern Kalašnikov. Podle ruských médií se mu na střelnici podařilo zasáhnout 600 metrů vzdálený terč třikrát z pěti pokusů, informuje Newsweek.

Za doprovodu ministra obrany Sergeje Šojgu navštívil Vojenské muzeum v Moskvě. Zde také podrobil rychlému testu i novou odstřelovací pušku SVČ-308, která vyšla z dílen zbrojařského koncernu Kalašnikov. Nový model má v arzenálu ruské armády nahradit legendární pušku Dragunov.

Prezident střílel na terče vzdálené 600 metrů. Z pušky vystřelil celkem pětkrát, přičemž se trefil celkem třemi střelami. Podle jednoho z přihlížejících vojáků zasáhl hlavu, hruď a oblast jater.

„Letos jsme odstartovali nový výzbrojní programu, který bude trval až do roku 2027. Bere ohled na současné trendy ve vývoji zbraní a vojenského vybavení ve světě i praxe při použití ruských zbraní v Sýrii. Naši vojáci by tak měli dostat nové vybavení a zbraně, které překonají zahraniční ekvivalenty v takticko-technických parametrech,” prohlásil Putin po střeleckém testu.

Puška SVČ-308 byla poprvé představena veřejnosti loni. Nová zbraň je také kompaktnější. Standardně je určena pro náboje ráže 7,62 mm, které jsou nejrozšířenější v ruské armádě, ale existuje i varianta s ráží 5,56 mm, která je standardem v NATO. Zbraň má zásobník na dvacet ran.

Čtěte také: Pompeo: USA chtějí dokončit denuklearizaci KLDR do ledna 2021

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Populisté. Příští zastávka násilí. Debata v předvečer voleb do Evropského parlamentu

Echo týdne: Piráti, čučche a protinožci ● Komentář: Tunel není ● Esej: Spojené státy evropské? Už jsou sešněrovanější než ty americké ● Kauza: Elfové na hlídce proti ruským trollům ● Fenomén: Jak skončit Hru

Vláda zvýší lidem poplatky za banku a zdraží půjčky Dánský specialista na střední Evropu Lars Christensen
Poslední pražský bohém Ohlédnutí za neobyčejným životem Radomila Uhlíře
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.