1 Test nové pušky

Putin otestoval novou odstřelovací pušku. Trefil hlavu, hruď a játra

, NOVÉ

Témata:

Ruský prezident Vladimir Putin ve Vlasteneckém parku u Moskvy otestoval novou poloautomatickou odstřelovací pušku SVČ-308, kterou vyvinul koncern Kalašnikov. Podle ruských médií se mu na střelnici podařilo zasáhnout 600 metrů vzdálený terč třikrát z pěti pokusů, informuje Newsweek.

Za doprovodu ministra obrany Sergeje Šojgu navštívil Vojenské muzeum v Moskvě. Zde také podrobil rychlému testu i novou odstřelovací pušku SVČ-308, která vyšla z dílen zbrojařského koncernu Kalašnikov. Nový model má v arzenálu ruské armády nahradit legendární pušku Dragunov.

Prezident střílel na terče vzdálené 600 metrů. Z pušky vystřelil celkem pětkrát, přičemž se trefil celkem třemi střelami. Podle jednoho z přihlížejících vojáků zasáhl hlavu, hruď a oblast jater.

„Letos jsme odstartovali nový výzbrojní programu, který bude trval až do roku 2027. Bere ohled na současné trendy ve vývoji zbraní a vojenského vybavení ve světě i praxe při použití ruských zbraní v Sýrii. Naši vojáci by tak měli dostat nové vybavení a zbraně, které překonají zahraniční ekvivalenty v takticko-technických parametrech,” prohlásil Putin po střeleckém testu.

Puška SVČ-308 byla poprvé představena veřejnosti loni. Nová zbraň je také kompaktnější. Standardně je určena pro náboje ráže 7,62 mm, které jsou nejrozšířenější v ruské armádě, ale existuje i varianta s ráží 5,56 mm, která je standardem v NATO. Zbraň má zásobník na dvacet ran.

Čtěte také: Pompeo: USA chtějí dokončit denuklearizaci KLDR do ledna 2021

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Konec thatcherismu. Jak volby změnily Velkou Británii

Echo týdne: Vkus Moniky Babišové ● Komentář: Zvrácení svobodných voleb ● Svět: Andrej Babiš na nás uvalil světovou zelenou revoluci ● Kauza: Skrytá, ale stejně reforma ● Civilizace: Hladem ku zdraví?

Anglické odcházení Co bude s Evropou, když Britové řekli exit
Klenot v čase snesitelném Rychlý běh s krumlovskou kartou
,