1 konec v TV Barrandov

Zástupci ODS už nebudou chodit do Soukupových pořadů, oznámila strana

, NOVÉ

Témata: ,

Občanští demokraté odmítají nadále chodit do pořadů mediálního magnáta a nově i politika Jaromíra Soukupa (List Jaromíra Soukupa). Stali se tak první parlamentní stranou, která veřejně jako celek odmítla účast v pořadech majitele TV Barrandov. Jedná se podle nich o „politického soupeře“. ODS už mu „nechce asistovat a pomáhat v kampani“. Oznámila to v úterý odpoledne stranická mluvčí Jana Havelková.

„Zástupci ODS do pořadů Jaromíra Soukupa chodit nebudou. Pan Soukup už není moderátor, ale politický soupeř. Proto nedává smysl mu asistovat a pomáhat v kampani,“ oznámila v úterý stranická mluvčí Jana Havelková.

Ještě předminulý týden byl přitom hostem Jaromíra Soukupa v pořadu Duel předseda strany Petr Fiala a minulé úterý navštívila Arénu Jaromíra Soukupa 1. místopředsedkyně občanských demokratů Alexandra Udženija. Hostem zde také byli místopředseda Martin Kupka, šéf senátorů Miloš Vystrčil nebo poslanec Václav Klaus.

Strana to oznámila v reakci na upoutávku na dnešní pořad Aréna Jaromíra Soukupa, jehož hosty v živém vysílání budou od 20:50 Tomio Okamura (SPD), Marta Nováková (za ANO), Petr Třešňák (Piráti) a Jaroslav Foldyna (ČSSD).

Mediální podnikatel Soukup oznámil založení hnutí ve středu ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy. Kolem politiky se angažoval už dřív, v minulosti pomáhal s financováním kampaně Straně zelených a později financoval Demokratickou stranu zelených, za kterou i neúspěšně kandidoval v roce 2009 do EP. Soukup si už minulé úterý registroval na své jméno webovou doménu soukupnahrad.cz, vyplývá z registru domén.

Soukupův vstup do politiky založením politického subjektu podle předsedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ivana Krejčího automaticky neznamená, že se dostává do střetu zájmů, i když je majitel televize a moderátor několika pořadů včetně politických. „Tato situace není ani v rozporu se zákonem o vysílání či s licencí,“ řekl.

Čtěte také: ODS povede do eurovoleb opět Zahradil. Noví na kandidátce jsou Vrecionová či Krutílek

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.