1 Nejlepší bankovní instituce

Bankou roku 2017 je Komerční banka, Pojišťovnou roku Allianz

NOVÉ

Témata: ,

Bankou roku 2017 se stala na základě rozhodnutí odborné poroty Komerční banka, a obhájila tak své vítězství z loňského roku. Pojišťovnou roku 2017 je Allianz, která zvítězila ve své kategorii potřetí v řadě. Výsledky 16. ročníku soutěže dnes vyhlásili její organizátoři.

„Letos jsme do materiálů pro porotce poprvé zařadili také informace o hodnocení zákaznické zkušenosti jednotlivých bank a pojišťoven. Při postupném vyrovnávání technických parametrů jednotlivých produktů a služeb považujeme právě ji za jeden z klíčových parametrů, podle kterých klienti jednotlivé banky a pojišťovny na českém trhu v praktickém životě hodnotí,“ uvedl předseda organizačního výboru Petr Stuchlík.

V kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku, jejíž pořadí určují spotřebitelé v rámci výzkumu agentury STEM/MARK, obhájila prvenství Česká spořitelna. V kategorii Hypotéka roku obstála nejlépe Hypoteční banka a její Hypotéka s hypoteční zónou.

Kategorii Banka bez bariér, ve které hodnotí dostupnost bank pod patronátem Konta Bariéry pohybově postižení klienti, opanovala Československá obchodní banka. Titul v kategorii Privátní banka roku získala J&T Banka.

Ze svého středu vybrali tradičně generální ředitelé hodnocených bank a pojišťoven v korespondenčním hlasování ty nejlepší. Bankéřem roku 2017 byl zvolen Tomáš Spurný, který vede Moneta Money Bank. Pojišťovákem roku 2017 se stal generální ředitel UNIQA Martin Žáček, který byl zvolen generálními řediteli potřetí v řadě.

Do poroty bylo nominováno 70 porotců, odborníků z finanční oblasti, sféry bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry a také zástupci předních korporací v ČR. Soutěž organizuje finančně-poradenská společnost Fincentrum.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.