1 INCIDENT

„Všichni vegani by měli dostat pěstí,“ řekl bankovní úředník klientce. Banka jí zaplatí odškodné

, NOVÉ

Témata: , ,

Britská banka NatWest se musela omluvit ženě, na kterou se nevybíravě obořil jeden z jejích zaměstnanců. Spor vyvolala skutečnost, že žena je vegankou. Ačkoliv žena původně na půjčku nedosáhla, banka se rozhodla jí peníze vyplatit a přidat i odškodné. O incidentu informuje britská BBC.

Žena z Bristolu potřebovala 400 liber (zhruba 11 700 Kč), aby mohla získat diplom výživového poradce. Rozhodla se proto zavolat do britské banky NatWest a půjčit si peníze. Během volání s pracovníkem banky sdělila operátorovi, že je veganka. Na to jí rozzlobený muž sdělil, že by „všichni vegani měli dostat pěstí“.

Banka žádosti o půjčku nejprve nevyhověla. Ale jen do doby, než došlo na poslech rozhovoru, který incident potvrdil. „Neměl vůbec radost, že se mnou musí mluvit, tón jeho hlasu byl nepřívětivý,“ řekla žena BBC Radio Bristol s tím, že „být veganem je otázka životního stylu“. „Neměla bych za to být postihována, zvláště tak velkou organizací. Je to opravdu nespravedlivé,“ dodala žena.

Muž podle ní urážku ještě při rozhovoru vysvětlil tím, že veganští aktivisté před nedávnem pokreslili nedaleko jeho domu chodníky obrázky zvířat s nápisy jako „kamarádi, ne jídlo“. Měl pocit, že mu „vegani nutí své přesvědčení“.

Banka reakci svého zaměstnance označila za „naprosto nevhodnou“ a nabídla ženě, že jí 400 liber zaplatí a přidá necelých 200 liber (zhruba 6 000 Kč) jako kompenzaci. „Velmi se omlouváme za způsob, jakým bylo s klientkou zacházeno naším zaměstnancem, i za rozrušení a naštvání, které toto chování způsobilo,“ sdělila banka s tím, že chystá disciplinární i další kroky, které mají opakování podobného chování v budoucnu zamezit.

Čtěte dále: Pochutnejte si na bio rajčatech vyrostlých u nebožtíků. V Berlíně se rodí projekt využívání hřbitovů

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.