„Otec není schopen mluvit.“ Skripalová kontaktovala rodinu v Rusku

Telefonát do Ruska

„Otec není schopen mluvit.“ Skripalová kontaktovala rodinu v RuskuNOVÉ
Julija Skripalová a Sergej Skripal Foto:

FOTO: Reprofoto YouTube/ABC News

Svět

Julija Skripalová, kterou v březnu na jihu Anglie spolu s jejím otcem přiotrávili neznámí útočníci armádním jedem, se telefonicky spojila se svou rodinou v Rusku. Oznámila to ruská média. Třiatřicetiletá Julija příbuzné informovala o zdravotním stavu svého otce, který zatím není schopen telefonického hovoru.

Julija podle ruských médií telefonovala do Ruska v úterý. Sdělila příbuzným, že její otec, bývalý ruský agent, vzhledem k problémům s dýcháním není schopen telefonovat. Šestašedesátiletý Skripal během léčení podstoupil tracheostomii a má vývod z průdušnice, který mu usnadňuje dýchání.

Po útoku jedem novičok, vyrobeném údajně v bývalém Sovětském svazu, byli Skripalovi hospitalizováni v kritickém stavu, ale postupně se z otravy zotavili a žijí na neznámém místě v Británii. Konzulární pomoc ruského velvyslanectví v Londýně Julija odmítla, její sestřenici Viktoriji Skripalové britské úřady nevydali k návštěvě vstupní vízum.Viktorija Skripalová, která žije v ruské Jaroslavli, novinářům řekla, že koncem července znovu požádá o britské vízum.

Britské tajné služby z útoku proti Skripalovým obviňují Rusko, které podíl na incidentu popírá. Koncem června se v Británii otrávili další dva Britové, kteří přišli do styku s nervově paralytickou látkou nejspíš nešťastnou náhodou. Dawn Sturgessová na následky otravy zemřela, Charlie Rowley byl minulý týden propuštěn z nemocnice.

ČTĚTE TAKÉ: Putin zpřístupní utajované město, kde se údajně vyráběl novičok

Britská policie prý identifikovala pachatele útoku na Skripala

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.