Pět dní mlčení. Tak dlouho měla britská média zakázáno informovat o případu Tommyho Robinsona
Umlčená média
Až po pěti dnech bylo britským médiím dovoleno informovat o detailech případu v pátek zatčeného pravicového aktivisty, který si říká Tommy Robinson.
Ten byl zatčen za narušování klidu před budovou soudu v anglickém Leedsu, ve které probíhal proces s obžalovanými v případě rozsáhlého sexuálního zneužívání dětí pákistánským gangem. Příchod obžalovaných v pátek přenášel na livestreamu na své facebookové stránce, v závěru přenosu ho zatkli policisté.
V České republice o případu bezprostředně po pátečním incidentu detailně informoval deník Echo24 s tím, že Robinson by měl být uvězněn na dobu 13 měsíců. To včera, po odblokování informačního embarga, potvrdila i britská média. Již předtím byl totiž v podmínce za pohrdání soudem, když natáčel a komentoval příchod obžalovaných. Britská mainstreamová média informovala jen o Robinsonově zadržení, nikoli o trestu vězení.
Případ by velmi diskutován na sociálních sítích. Páteční stream shlédlo podle deníku The Guardian 250 000 diváků, petice za Robinsonovo propuštění nasbírala do pondělí na 500 000 signatářů
Zakladatel Ligy na obranu Anglie Tommy Robinson se na svém Facebooku často vyjadřuje k případu sexuálního zneužívání více jak tisícovky dětí pákistánským gangem. Od minulého roku je Robinson v podmínce kvůli pohrdání soudem právě během soudního procesu s obžalovanými v této kauze. Původně byl odsouzen ke třem měsícům vězení, soud mu ale trest snížil na 18 měsíců podmíněně.