Nouzový stav by v prvním a druhém stupni systému PES nemusel být podle Vondráčka vyžadován

NOUZOVÝ STAV

Nouzový stav by v prvním a druhém stupni systému PES nemusel být podle Vondráčka vyžadován 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Systém PES pravděpodobně projde úpravou. Nouzový stav by mohl platit pouze od třetího rizikového stupně. V neděli to v Otázkách Václava Moravce v České televizi řekl předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Senátorka za ODS Miroslava Němcová zkritizovala postup vlády během epidemie, který je podle ní nelogický.

Podle slov Němcové je zdůvodnění vlády, proč chce prodlužovat nouzový stav, nedostatečné. Sama by nechala nouzový stav pouze při 4. a 5. úrovni rizika. Systém PES se má podle Vondráčka upravovat. Nouzový stav by byl pouze pro rizikovou úroveň číslo 3 a výš. Kdy však má k této změně dojít sám neví.

Němcová chce, aby nouzový stav při opakovaných žádostech schvaloval také senát. "Vneslo by to klid do společnosti. V takto závažné situaci by tam ta kompetence měla být," řekla senátorka. Vondráček s ní nesouhlasil. "Vláda se zodpovídá poslanecké sněmovně. Ta tíha je u poslanecké sněmovny," řekl s tím že by to tak také mělo zůstat.

Senátorka opozoční strany zkritizovala také rozvolňování, které podle ní dopadlo negativně hlavně na malé podnikatele, kdy velké supermarkety mohly mít otevřeno, ale menší obchody nikoliv. „Ta nelogičnost mi bere dech,“ dodala. Vondráček systém obhajoval. "Panuje nějaká odborná shoda, že jak je PES nastavený, tak je funkční. Ale není dokonalý, žádné lidské dílo není dokonalé."

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

Zlo není duševní choroba

KOMENTÁŘ

David K., který koncem minulého roku vraždil na pražské filozofické fakultě a v Klánovicích, nezabíjel z ideologických motivů a nebyl nějakým způsobem ...

00:07

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články