Při střelbě v Kanadě zemřeli nejméně čtyři lidé, včetně dvou policistů

Střelba v Kanadě

Při střelbě v Kanadě zemřeli nejméně čtyři lidé, včetně dvou policistůAKTUALIZUJEME
Kanadská policie Foto:

FOTO: Shutterstock

Svět

Echo24

Nejméně čtyři lidé dnes zahynuli při střelbě ve východokanadském městě Frederictonu. Dva z nich jsou strážci zákona. Oznámila to místní policie. Policisté byli přivoláni po sedmé hodině ranní místního času (12:00 SELČ) a vzápětí vyzvali občany, aby se některým místům ve městě vyhnuli a zamkli se doma. V pozdějším oznámení policie uvedla, že vzala do vazby jednoho člověka.

Okolnosti střelby zatím nejsou jasné. Policie zatím ohlásila, že zadržený člověk je v péči lékařů, protože utrpěl vážná zranění.

„V tuto chvíli můžeme potvrdit několik mrtvých. Incident stále pokračuje. Poskytneme více informací, jakmile je budeme mít. Prosíme, abyste se nadále vyhýbali oblasti Brookside Drive,“ stálo v jednom policejním tweetu. V dalším vzkazu policie požádala, aby lidé přestali používat přímé policejní číslo, protože linka je zahlcená, a aby se obraceli na pohotovostní číslo 911. Policisté také žádali občany, aby na sociálních sítích přestali udávat pozice, z nichž se zasahuje. „Brookside zůstává uzavřena a vyšetřování pokračuje. Prosíme, vyhněte se jí a sledujte naše informace,“ uvádí další policejní tweet.

Na prvních fotografiích je vidět policejní a zásahová vozidla na místě incidentu.

David MacCoubrey, který ve Frederictonu žije, řekl, že ho ráno kolem sedmé hodiny probudily tři výstřely. Palba pak podle něj pokračovala do půl deváté a MacCoubrey napočítal dalších 15 výstřelů. Muž žije v bytovém komplexu skládajícím se ze čtyř budov. Palba podle něj přicházel ze středu areálu a policie celou oblast prohledávala. On sám zůstal sedět co nejdál od okna svého bytu, který je ve čtvrtém patře.

Fredericton je hlavní město provincie Nový Brunšvik a je domovem více než 58 tisíc lidí.

V Novém Brunšviku se střílelo roku 2014, kdy v Monctonu o život přišli tři příslušníci jízdní policie a dva jejich kolegové byli zraněni. Pachatel Justin Bourque byl odsouzen k doživotnímu trestu. V Kanadě, kde platí přísnější zbrojní zákon než v sousedních USA, byl tento čin považován za jeden z nejkrvavějších v historii země.

Provincie Ontario ve čtvrtek přislíbila zvýšení výdajů pro policii. Osoby podezřelé ze zločinů spáchaných střelnou zbraní, mají být drženy až do procesu ve vazbě.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: VIDEO: Střelba v Torontu. Střelec zasáhl devět lidí, jednu ženu zabil