1 Vyhoštění migranta

Migranta, kvůli kterému propukly nepokoje, předalo Německo Itálii

NOVÉ

Témata: , ,

Německo vyhostilo do Itálie běžence z Toga, jehož deportaci se v uplynulých dnech násilně snažili zabránit ostatní migranti. Tožan v minulosti v registračním středisku v Ellwangenu na jihozápadě Německa podle policistů opakovaně podněcoval nepokoje.

Afričan se pokoušel zabránit vydání do Itálie, kde poprvé vstoupil na území EU, v pondělí ale správní soud jeho žádost zamítl. V úterý nad ránem byl pak odvezen z vyhošťovací vazby a odletěl do Itálie, uvedla prokuratura.

Tožana dopadla policie při rozsáhlém zásahu v uprchlickém zařízení v Ellwangenu na počátku května, od té doby se ho úřady neúspěšně pokoušely přepravit do Itálie. Akce byla zaměřena proti těm, kteří podněcovali k násilnostem a nepokojům.

Čtěte také: Británie chtěla vyhostit potomky legálních migrantů. Ministryně po skandálu rezignovala

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.