Babiš ml. má schizofrenii, odkazoval se Zeman na Höschla. To jsem neřekl, oponuje profesor

Kauza Babiše mladšího

Babiš ml. má schizofrenii, odkazoval se Zeman na Höschla. To jsem neřekl, oponuje profesorNOVÉ
Cyril Höschl Foto:

Foto: Jan Zatorsky

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Prezident Miloš Zeman se v pátečním vyjádření pro deník MF DNES dopustil „faktické nepřesnosti“. Nechal se totiž slyšet, že podle psychiatra Cyrila Höschla trpí syn premiéra Andreje Babiše schizofrenií. Ředitel Národního ústavu duševního zdraví to však popírá. „Já jsem nikdy nic takového neřekl,“ sdělil deníku Echo24 v reakci na otázku.

Současné diskuze vyvolala skrytě natočená reportáž Seznam Zprávy s Andrejem Babišem mladším, který se svou matkou žije ve Švýcarsku. V ní Babiš junior obvinil spolupracovníky svého otce, že ho drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na ukrajinském poloostrovu Krym anektovaného Ruskem. Premiér řekl, že tyto výroky přičítá schizofrenii, kterou jeho syn trpí. Nově zjištěné skutečnosti posloužily jako podnět ke svolání schůze na vyslovení nedůvěry vládě.

Na otázku, zda je postup opozice správný, se Zeman odkazoval na údajnou diagnózu Cyrila Höschla. „Tak pro mě je tato záležitost uzavřena prohlášením pana profesora Cyrila Höschla, který je ředitelem Národního ústavu duševního zdraví. A ten jasně konstatoval, že mladý Babiš trpí schizofrenií,“ prohlásil v rozhovoru s deníkem MF DNES. „Pokládám za naprostý hyenismus zneužívat nemocného člověka pro politické hádky,“ dodal.

Psychiatr to však odmítá. „Já jsem nikdy nic takového neřekl,“ řekl pro Echo24 s dodatkem, že i kdyby tomu tak bylo, nemohl by se k tomu vyjadřovat, jelikož by porušil lékařské tajemství. Poukázal na dezinformace, které se pohybují v současném mediálním prostoru. „Když budu tvrdit, že jste něco říkal, tak s tím nic nenaděláte, i kdyby to tisíckrát nebyla pravda,“ prohlásil Höschl.

Na jeho vyjádření se přitom při pátečních diskuzích ve sněmovně odkazoval šéf ANO Babiš, když komentoval projevení údajné schizofrenie u jeho syna. „Takže tenkrát mi pomohl i pan profesor Höschl, aby mého syna převezli do ústavu NUDZ. Já jsem přišel do toho ústavu za synem a setkal jsem se s ošetřující lékařkou, která mu byla přidělena, paní Protopopovou. Dneska se to komentuje samozřejmě zkresleně. A podle pana profesora Höschla se jedná o spolehlivou a dobrou lékařku. Ale ani přesto novináři nevěřili,“ řekl Babiš.

Čtěte také: VIDEO: Politika na koncertě. Koller se před plnou O2 arenou opřel do Babiše i komunistů

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články