Zákaz flirtování v Netflixu. Pracovníci se na sebe mohou dívat jen 5 vteřin

Pravidla pro novou dobu?

Zákaz flirtování v Netflixu. Pracovníci se na sebe mohou dívat jen 5 vteřinNOVÉ
Domov

jhr

Členové filmových štábů společnosti Netflix mají zakázáno na sebe navzájem vrhat pohledy trvající déle než pět sekund. Firma tak reaguje na kampaň proti sexuálnímu obtěžování a zneužívání #MeToo, napsal ve čtvrtek britský deník The Sun. Streamingová služba uvedla, že je „hrdá na své cvičení proti obtěžování“, kterým se její produkční štáby podrobují.

Netflix opatřením reaguje na hnutí #metoo, které otřáslo Hollywoodem a které vážně ohrozilo výrobu seriálu Dům z karet. Netflix kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování ukončil spolupráci s oscarovým hercem Kevinem Spaceym, který v seriálu ztvárnil hlavní roli. „Vedoucí pracovníci nás přišli na schůzku o obtěžování poučit, co je vhodné, a co ne. Dívat se na někoho déle než pět sekund je považováno za nechutné,“ potvrdil jeden z členů štábu seriálu Černé zrcadlo.

Nová pravidla chování u Netflixu zahrnují vedle zákazu zírat na sebe déle než pět sekund i zákaz delšího objímání a zákaz flirtování. Kolegové se rovněž navzájem nesmějí dožadovat svých telefonních čísel, pokud jejich majitelé konkrétně nesvolil ke jejich zveřejnění. Nová interní pravidla také zapovídají s někým flirtovat, pokud druhá strana řekne jasné ne, nebo objímat další spolupracovníky příliš dlouho. 

Jmenovaný člen štábu však uvádí, že zaměstnanci si z opatření údajně dělají legraci. „Dívají se na sebe, počítají do pěti a pak odvrátí oči, potvrdil. Rozjely se s tím vtipy. Lidé se na sebe dívají, počítají do pěti a pak odvrátí oči,“ potvrdil zdroj.

V prohlášení, které The Sun od Netflixu získal, společnost nově zavedené praktiky brání. „Jsme hrdí na cvičení proti obtěžování, které naším štábům nabízíme,“ zní z firmy. „Chceme, aby každá produkce Netflixu fungovala jako bezpečné prostředí, kde převládá vzájemný respekt. Věříme, že prostředky, které na to vynakládáme, by měli pomoci našim pracovníkům ozvat se, a neměly by být zlehčovány,“ dodal Netflix.

Aféra #MeToo je živá od loňského podzimu, kdy padla první obvinění bývalého filmového producenta Harveyho Weinsteina. V posledních měsících jej ze sexuálních útoků obvinilo víc než 70 žen včetně hereček Salmy Hayekové či Gwyneth Paltrowové. Jeho případ následovala záplava dalších odhalení podobných činů a byl u zrodu celosvětové kampaně proti obtěžování a sexuálnímu násilí na ženách.

Weinstein se nedávno dobrovolně přihlásil na policii. Soudce jej poté propustil na kauci jednoho milionu dolarů (22 milionů korun). Před svým propuštěním musel odevzdat pas a souhlasit s tím, že bude nosit elektronické zařízení monitorující jeho pohyb.

Čtěte také: #MeToo v soutěži krásy. Americké miss už nebudou chodit v plavkách

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.