Zákaz flirtování v Netflixu. Pracovníci se na sebe mohou dívat jen 5 vteřin

Zákaz flirtování v Netflixu. Pracovníci se na sebe mohou dívat jen 5 vteřinNOVÉ
Domov

Pravidla pro novou dobu?

jhr

Členové filmových štábů společnosti Netflix mají zakázáno na sebe navzájem vrhat pohledy trvající déle než pět sekund. Firma tak reaguje na kampaň proti sexuálnímu obtěžování a zneužívání #MeToo, napsal ve čtvrtek britský deník The Sun. Streamingová služba uvedla, že je „hrdá na své cvičení proti obtěžování“, kterým se její produkční štáby podrobují.

Netflix opatřením reaguje na hnutí #metoo, které otřáslo Hollywoodem a které vážně ohrozilo výrobu seriálu Dům z karet. Netflix kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování ukončil spolupráci s oscarovým hercem Kevinem Spaceym, který v seriálu ztvárnil hlavní roli. „Vedoucí pracovníci nás přišli na schůzku o obtěžování poučit, co je vhodné, a co ne. Dívat se na někoho déle než pět sekund je považováno za nechutné,“ potvrdil jeden z členů štábu seriálu Černé zrcadlo.

Nová pravidla chování u Netflixu zahrnují vedle zákazu zírat na sebe déle než pět sekund i zákaz delšího objímání a zákaz flirtování. Kolegové se rovněž navzájem nesmějí dožadovat svých telefonních čísel, pokud jejich majitelé konkrétně nesvolil ke jejich zveřejnění. Nová interní pravidla také zapovídají s někým flirtovat, pokud druhá strana řekne jasné ne, nebo objímat další spolupracovníky příliš dlouho. 

Jmenovaný člen štábu však uvádí, že zaměstnanci si z opatření údajně dělají legraci. „Dívají se na sebe, počítají do pěti a pak odvrátí oči, potvrdil. Rozjely se s tím vtipy. Lidé se na sebe dívají, počítají do pěti a pak odvrátí oči,“ potvrdil zdroj.

V prohlášení, které The Sun od Netflixu získal, společnost nově zavedené praktiky brání. „Jsme hrdí na cvičení proti obtěžování, které naším štábům nabízíme,“ zní z firmy. „Chceme, aby každá produkce Netflixu fungovala jako bezpečné prostředí, kde převládá vzájemný respekt. Věříme, že prostředky, které na to vynakládáme, by měli pomoci našim pracovníkům ozvat se, a neměly by být zlehčovány,“ dodal Netflix.

Aféra #MeToo je živá od loňského podzimu, kdy padla první obvinění bývalého filmového producenta Harveyho Weinsteina. V posledních měsících jej ze sexuálních útoků obvinilo víc než 70 žen včetně hereček Salmy Hayekové či Gwyneth Paltrowové. Jeho případ následovala záplava dalších odhalení podobných činů a byl u zrodu celosvětové kampaně proti obtěžování a sexuálnímu násilí na ženách.

Weinstein se nedávno dobrovolně přihlásil na policii. Soudce jej poté propustil na kauci jednoho milionu dolarů (22 milionů korun). Před svým propuštěním musel odevzdat pas a souhlasit s tím, že bude nosit elektronické zařízení monitorující jeho pohyb.

Čtěte také: #MeToo v soutěži krásy. Americké miss už nebudou chodit v plavkách

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články