V Petrohradu se zřítila část univerzity, studenti byli evakuováni po požárních žebřících

Zřícení v Petrohradě

V Petrohradu se zřítila část univerzity, studenti byli evakuováni po požárních žebřícíchVIDEO UVNITŘ
Pád části university Foto:

Foto: Twitter/ Breakout News

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Při sobotním zřícení části univerzitní budovy v Petrohradu nikdo nezahynul. Uvedla to agentura Interfax s odvoláním na informaci ministerstva pro mimořádné situace. Evakuováno bylo podle tohoto zdroje 81 studentů.

Podle zpráv ruských agentur se zřítila střecha nad pátým patrem Petrohradské výzkumné univerzity informačních technologií, mechaniky a optiky (ITMO) na Lomonosovově třídě. Zával pak zčásti pokračoval až do druhého poschodí a zasáhl plochu asi 150 metrů čtverečních.

První zprávy mluvily o možnosti, že pod závalem může být uvězněno kolem 21 osob. To se ale nakonec nepotvrdilo. Zřícení nastalo v křídle budovy, které v současnosti prochází rekonstrukcí a v němž se proto nevyučuje, upřesnilo ministerstvo. Evakuováni byli studenti, kteří se v jiné části budovy účastnili fakultativních praktických cvičení. Někteří byli zablokováni v posluchárnách, evakuováni museli být po požárních žebřících, upřesnila agentura TASS.

Rektor ITMO Vladimir Vasiljev potvrdil agentuře Interfax, že se podařilo z budovy před zřícením jedné její části vyvést všechny studenty, pedagogy a další pracovníky. Řekl rovněž, že v budově v době neštěstí pracovali stavební dělníci, kteří prováděli opravy interiéru. Dělníkům se podařilo vyběhnout z budovy ještě před jejím zřícením, uvedl.

Za předběžnou příčinu neštěstí označilo ministerstvo nedodržení technických požadavků při provádění rekonstrukčních prací.

Na místě neštěstí zasahuje kolem 50 lidí a 14 kusů techniky.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Exploze plynu a zřícení panelového domu v Magnitogorsku má zatím 31 obětí

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články