Sníh zastavil provoz na D1

Sníh zastavil provoz na D1NOVÉ
Domov

Sněhová kalamita

Silnice na Vysočině jsou kvůli mokrému sněhu a náledí místy obtížně sjízdné. Před 20:45 policisté uzavřeli dálnici D1 ve směru na Prahu mezi 141. a 125. kilometrem. Zledovatělá je i ve směru na Brno, silničáři ji posolí. Kolem 18:00 byla nejhorší situace na Havlíčkobrodsku, problémy byly také na silnici I/19 mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě. Zledovatělý sníh je také na silnicích nižších tříd. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla policie a silničáři.

Na Havlíčkobrodsku byly večer po hustém sněžení zablokované hlavní tahy kolem Ždírce nad Doubravou i v kopci u Jitkova, doprava vázla také ve směru z Havlíčkova Brodu na Humpolec a na Habry. Pokud řidiči nemusí, neměli by zatím raději vyjíždět, uvedl dispečer krajské správy a údržby Aleš Hubený.

Mokrý sníh se ujíždí a na namrzlých vozovkách se vytváří zledovatělá vrstva, auta někde nemohou vyjet do kopce nebo sjet. Sypače místy stojí v kolonách aut, uvedla mluvčí krajské policie Dana Čírtková. Dopravních nehod zaznamenali policisté od rána 33, lehce se při nich zranilo pět lidí.

Na Vysočině sněží od pondělního večera. Silničáři jezdí se sypači i s traktory. "Všechno, co je k dispozici, je venku," řekl Hubený. K večeru byly největší problémy na tazích I/38 a I/34 na Havlíčkobrodsku.

Na Vysočině dnes mělo podle Českého hydrometeorologického ústavu místy napadnout i 15 centimetrů sněhu. Večer a v noci na středu se místy může tvořit náledí a zmrazky, teplota klesne až čtyři stupně pod nulu.

Související články