Scénář „Směr Kreml“

Politická aréna

Scénář „Směr Kreml“
Politická aréna

Helena Langšádlová

Výsledky voleb v kombinaci s prezidentem a ruskou propagandou před námi otevřely černý scénář našeho budoucího vývoje. Musíme o něm otevřeně hovořit a současně pokud nám záleží na naší demokratické budoucnosti a prozápadní orientaci naší země, udělat vše pro to, aby nenastal. Pracovně ho můžeme nazvat „Směr Kreml“.

Je až děsivé, jak snadno může být scénář zásadní změny zahraničněpolitické orientace naší země naplněn.

Vždyť stačí přijmout zákon o obecném referendum, který se v kombinaci s obratnou ruskou propagandou, která tady již několik let působí, stane smrtící mixem pro naši demokratickou budoucnost. Po přijetí zákona stačí rozjet kampaň o vystoupení z EU, shromáždit dostatek podpisů a následně již vše zůstane v rukou lidu a ruského vlivu. Pokud bude v zákoně ukotveno referendum jako pro vládu závazné, nebude již záležet ani na pozici vlády a na ekonomických zájmech jejího předsedy.

Ne náhodou Rusko investovalo a investuje do amerických, francouzských, dánských a dalších voleb, ne náhodou podporují extremistické politické síly v Evropě ať již nalevo či napravo, ne náhodou zasahovali do referend v Británii, Nizozemí či Španělsku. Rusku jde o jedno, rozvrátit Evropskou unii a rozšířit sféru svého vlivu.

Zabraňme tomu, abychom se vrátili do ruského područí, nepřijímejme zákon o obecném referendu a otevřeně bojujme s ruskou propagandou.