U thajského ostrova Phuket se potopila loď, pohřešuje se nejméně 49 lidí

U thajského ostrova Phuket se potopila loď, pohřešuje se nejméně 49 lidíAKTUALIZOVÁNO
Svět

pohřešovaní turisté

pk Echo24

Nejméně 49 lidí se pohřešuje po nehodě turistické lodi, která s 97 lidmi na palubě ztroskotala u thajského ostrova Phuket. S odvoláním na guvernéra stejnojmenné provincie o tom dnes informovala agentura Reuters. Podle české diplomacie mezi cestujícími s největší pravděpodobností nebyli žádní Češi.

Loď převážela podle všeho jen čínské turisty. Podle guvernéra se z ní podařilo zachránit 48 pasažérů. První informace hovořily o 90 zachráněných a pouze o sedmi nezvěstných.

Loď byla na zpáteční cestě na cestě na Phuket z ostrova Koh Racha. Původně nebylo zřejmé, zda pasažéry byli turisté, podle serveru Straits Times je to však velmi pravděpodobné – místo je turisty velmi hojně navštěvované. 

Na místě došlo dříve během dne k podobnému incidentu, poblíž ostrova se potopila loď s 39 pasažéry. Všichni turisté, pocházející převážně z Číny a Evropy, byli podle thajských úřadů bezpečně dopraveni na pevninu.

K potopení lodí došlo s největší pravděpodobností z důvodu nepříznivého počasí. Jeho předpověď však provozovatelé lodi znali, uvedly agentury.

Thajsko patří mezi turistické destinace, které mají v oblibě i Češi. Mezi turisty na ztroskotaných lodích ale zřejmě čeští cestovatelé nebyli. „Podle vyjádření thajské policie byli zasaženi převážně Číňané. Policie tvrdí, že by mezi postiženými neměli být žádní Češi,“ řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Dva dny do munzunového deště. Thajští záchranáři závodí s časem, běží stovky čerpadel

Související články