Na Smíchově projel rychlík na červenou. Zastavil necelých 40 metrů od jiného vlaku

Na Smíchově projel rychlík na červenou. Zastavil necelých 40 metrů od jiného vlakuAKTUALIZOVÁNO
Domov

Kousek od nehody

Echo24

V Praze na Smíchově projel v sobotu ráno rychlík návěstidlo na červenou. Souprava bez cestujících zastavila zhruba tři desítky metrů od jiného vlaku. Při události nebyl nikdo zraněn. Řekl to mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Pravděpodobnou příčinou bylo podle něj selhání lidského faktoru. Podle webu Českých drah byla železniční doprava mezi Smíchovem a hlavním nádražím zhruba od 9:00 do 12:00 úplně zastavena.

Prázdný osobní vlak projel v 9:01 návěstidlo zakazující další jízdu a dostal se na kolej, na které byla drezína s vozíkem. „Vlakové soupravy zastavily ve vzdálenosti 37 metrů od sebe,“ uvedl Drápal. Při incidentu byla poškozena výhybka, hmotnou škodu inspekce odhaduje na 1000 korun.

Podle webu Českých drah byla železniční doprava mezi Smíchovem a hlavním nádražím kvůli tomu ráno úplně zastavena. Krátce před polednem se vlaky rozjely po jedné ze dvou kolejí. Definitivně byl provoz obnoven ve 14:10.

Provoz vlaků v Praze zkomplikovala už v úterý porucha trakčního vedení mezi hlavním nádražím a Vršovicemi. Správa železniční dopravní cesty nyní provádí opravy. Některé vlaky proto končí jízdu místo na hlavním nádraží už na Smíchově či v Holešovicích. Podle informací na webu Českých drah opravy potrvají do 11. března.

Za poslední dva týdny řeší Drážní inspekce už několik mimořádných události. V úterý 19. února jel osobní vlak mezi Martinicemi a Velkým Meziříčím téměř šest kilometrů bez strojvůdce. Vlak, ve kterém bylo 11 cestujících, nakonec zastavil sám a nikomu se nic nestalo. V pátek 22. února projel v Ejpovicích za Plzní na červenou rychlík do Mnichova. Souprava vjela na jinou trať a strojvedoucí zastavili vlaky 34 metrů od sebe. Ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn. V sobotu 23. února se v Českých Budějovicích srazily dvě posunovací lokomotivy. Jeden strojvedoucí byl lehce zraněn. Tento týden ve středu se v Havlíčkově Brodě střetl nákladní vlak s lokomotivou. Vlaky nevykolejily, nikdo se nezranil.

Čtěte také: Dramatická jízda bez strojvedoucího. Proč záchranná brzda vlak nezastavila?

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články