1 Křest Grebeníčkovy knihy

Grebeníčkovu knihu jsem nekřtil, jen jsem řekl několik vět, brání se ministr

, NOVÉ

Témata: , , , , , , ,

Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) se brání nařčením, že pokřtil knihu o církevních restitucích bývalého předsedy KSČM a nynějšího poslance Miroslava Grebeníčka. Ministr tvrdí, že knihu nekřtil, ale pouze se akce zúčastnil a pronesl na ní několik vět. Staněk si za účast na křtu Grebeníčkovy knihy, která kritizuje církevní restituce, vysloužil nemalou kritiku, mimo jiné od svého předchůdce Daniela Hermana (KDU-ČSL).

„Knihu jsem nekřtil, pouze jsem směrem k autorovi a zúčastněným pronesl pár vět s obecným konstatováním, že žijeme v demokratické společnosti, v níž můžeme vyjadřovat různé názory,“ napsal na svém twitteru Staněk s tím, že obsah knihy nehodnotil.

V dalším tweetu ministr kultury uvádí, že křest knihy byl součástí vánočního setkání poslaneckého klubu KSČM, kterého se zúčastnil. Jeho účast je dle jeho slov „naprosto standardní záležitost“.

Staňka za jeho účast kritizoval především jeho předchůdce na ministerstvu kultury Daniel Herman. Ten na svém twitterovém účtu napsal, že se za svého nástupce Staňka stydí. „Je mi líto, že v Nostickém paláci zasedl člověk, který neváhá aktivně podporovat komunistické lži,“ píše na svém twitterovém účtu Herman, který byl až do roku 2007 katolickým knězem.

Grebeníček ve své publikaci Ve znamení kříže tvrdí, že „víra přebila rozum, poslušnost nahradila vědění a podřazenost upozadila svobodu.“ „Jsme téměř bezmocnými svědky toho, jak se církev stává součástí rozsáhlého vlastnického převratu, který v České republice stále ještě probíhá,“ napsal ve své knize.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Knihu Grebeníčka o církevních restitucích pokřtil ministr kultury Staněk. Ostuda, míní nejen lidovci

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.