8 Nová knihovna v Helsinkách

OBRAZEM: Supermoderní knihovna za 2,5 miliardy korun otevřena

, FOTOGALERIE

Témata: ,

Multifunkční a moderní knihovna byla otevřena v hlavním městě Finska, v Helsinkách. Město se budovy dočkalo při příležitosti oslav stého výročí finské samostatnosti a její výstavba stála 98 milionů eur, tedy zhruba 2,5 miliardy korun. Prosklená futuristická budova nebude sloužit pouze jako knihovna. Její součástí jsou mimo jiné i kino či víceúčelový sál.

Knihovna pojmenována Oodi (v češtině „óda“) byla otevřena v minulém týdnu při příležitosti stého výročí samostatnosti země. Třípodlažní budova stojící naproti finskému parlamentu má kromě knihovny také kino, dílny, kavárny, restaurace, nahrávací i filmové studio a víceúčelový sál.

Oodi nyní obsahuje až 100 tisíc svazků a při práci s knihami využívá i robotů - například při evidenci knih. Jako důvod knihovna uvádí, že se díky tomuto opatření mohou lidští pracovníci věnovat návštěvníkům osobně.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: FOTOGALERIE: Vítězem ceny za architekturu je Administrativní budova ve Strančicích

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.