1 Morawiecki na MFF Karlovy Vary

Polský premiér Morawiecki se v Karlových Varech sešel s Andrejem Babišem

NOVÉ

Témata:

Do Karlových Varech přijel i polský premiér Mateusz Morawiecki. Setkal se s Andrejem Babišem a s podnikateli z obou zemí. Na Filmovém festivalu měl původně uvést film Studená válka, ale z organizačních důvodů se tak nestalo.

Film, který měl Mateusz Morawiecki uvést, patřil k nejopěvovanějším soutěžním titulům letošního Cannes, což stvrdila i cena za režii. Podle autorů se jedná o příběh osudové lásky, odehrávající se v šedé realitě Polska, ale i v Berlíně, Jugoslávii či Paříži mezi lety 1949 a 1964.

Před tím Morawiecki absolvoval oficiální setkání s českým protějškem Andrejem Babišem. Diskutovat měli o ekonomické spolupráci, o česko-polských projektech v dopravní infrastruktuře a o aktuálních otázkách mezinárodní politiky. Premiéři se mají setkat rovněž s podnikateli z obou zemí.

Zatím poslední bilaterální jednání předsedů české a polské vlády se uskutečnilo před dvěma lety v Polsku, kde se sešli předchůdci současných premiérů Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Beata Szydlová. V roce 2016 Česko navštívil polský prezident Andrzej Duda. Prezident Miloš Zeman mu návštěvu oplatil letos v květnu.

Babiš a Morawiecki se z Karlových Varů přesunou do Sofie, kde se dnes a v sobotu koná summit 16 zemí střední a východní Evropy s Čínou. Vrcholná schůzka v Bulharsku se bude zabývat zejména čínskými investičními projekty v regionu. Babiš se na summitu sejde také k bilaterálnímu jednání s čínským premiérem Li Kche-čchiangem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Provařené dny 7: A stěžovat si už nebudu


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.