VIDEO: Piráti jdou na voliče zpěvem. Bartoš hraje na akordeon a varuje před populisty a spol.

VIDEO: Piráti jdou na voliče zpěvem. Bartoš hraje na akordeon a varuje před populisty a spol.VIDEO UVNITŘ
Domov

Předvolební klip

vt Echo24

Piráti v pondělí vypustili na internet předvolební hudební klip, v němž upozorňují na sílící vliv populistů a extremistů v EU a vyzývají zpěvem k blížícím se volbám do Evropského parlamentu. Ve videu, který si můžete zhlédnout níže, figuruje kromě kandidátů Marcela Kolaje, Markéty Gregorové či Mikuláše Peksy i předseda Pirátů Ivan Bartoš, který hraje na akordeon.

„Účast v posledních evropských volbách jen těsně překročila 18 procent, ve skupině voličů do 24 let to bylo dokonce jen 16 procent. ČR je přitom dle zastoupení v europarlamentu desátou největší zemí,“ uvedl lídr pirátské kandidátky Marcel Kolaja. „Často slyšíme, že nelze nic ovlivnit, ale není to pravda. Potřebujeme však schopné europoslance, kteří budou ochotní hledat spojence pro své návrhy a nebudou podléhat lobby nadnárodních korporací a cizích mocností,“ dodal.

Režie nejnovějšího klipu se ujal režisér, kameraman a scénárista Jan Látal. Video je dalším ze série klipů, kterým Piráti upozorňují na důležitost evropských voleb. Již dříve spustili satirické video Přemluv vnuka – přemluv vnučku, ve kterém starší pár upozorňuje na fakt, že volební účast mladých je pod celkovým průměrem.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Komunisté váhají s podporou státního rozpočtu, ČSSD chce jednat o podrobnostech

Vláda schválila pokutu za dvojí kvalitu potravin, může se vyšplhat až k 50 milionům

Související články