Evangelická školka se obrátila na policii, zaplavily ji nenávistné zprávy kvůli výuce islámu imámem

Evangelická školka se obrátila na policii, zaplavily ji nenávistné zprávy kvůli výuce islámu imámemNOVÉ
Svět

VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ

zd Echo24

Německá evangelická školka oficiálně ohlásila začátek projektu, o němž se už dříve psalo v německých médiích, v minulém týdnu. Za nápadem zahrnout muslimského duchovního do výuky stojí kněz, který do školky pravidelně dochází vyučovat o náboženství. Školku však po oznámení zaplavilo tolik nenávistných zpráv, že se obrátila na policii. Informuje o tom německý server Deutsche Welle.

Školku, která se nachází na západě Německa ve městě Düsseldorf, navštěvuje asi 40 dětí, z nich řada muslimské víry. Kněze proto napadlo nabídnout dětem rozšířenou výuku o rozdílných náboženstvích. Při výuce ho má doprovázet muslimská pedagožka, která se specializuje na islám.

Kněz řekl německým médiím, že dostal desítky hanlivých zpráv, které ho obviňují, že je zrádce, antikrist, co „dláždí cestu pro zavedení práva šaría v Německu“. „Kritiku jsme čekali, ale nikdy jsem nezažil něco takového,“ řekl kněz listu Rheinische Post.

Ministr zemské vlády Severního Porýní-Vestfálska Joachim Stamp, který je zodpovědný za integraci, řekl katolické zpravodajské agentuře KNA, že výhružky a urážky jsou „naprosto nepřijatelné“. Na náboženskou různorodost se podle něj má hledět jako na obohacení, nikoliv na hrozbu.

Podle ministra Stampa zahrnutí imáma nijak neporušuje principy výuky dětí, vláda podle něj podporuje iniciativy vedoucí k větší otevřenosti dětí směrem k náboženství. „Ve školce se děti mohou učit zábavnou formou základním hodnotám, jako je tolerance, respekt a spravedlnost, které zlepšují náš společenský život,“ řekl Joachim Stamp.

Imám má začít ve školce pracovat v dubnu. Jde konkrétně o předškolní zařízení v Reisholzu, ulice Steubenstraße.

Projekt je kooperací mezi evangelickou organizací Diakonie a düsseldorfskou muslimskou organizací. Jeho prací bude hovořit s dětmi ve věku od tří do šesti let o islámu a důležitých svátcích, které muslimové slaví. Stejně tak bude v práci a docházce pokračovat evangelický kněz.


Čtěte dále: „EBIT osvobozuje.“ Šéf Volkswagenu se omluvil za slogan à la třetí říše

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.