Bazény se možná otevřou už 25. května, řekl Vojtěch

OTEVÍRÁNÍ SLUŽEB

Bazény se možná otevřou už 25. května, řekl VojtěchNOVÉ
Domov

Echo24

Bazény, sauny nebo welness centra by se mohly otevřít 25. května, řekl to České televizi ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Do teď se o nich v plánech nemluvilo. Nedostatek informací ale tvoří problémy pro samotná zařízení i sportovce.

Problém budou mít například s najímáním sezonních zaměstnanců. Hrozí totiž, že s vlnou otvírání jiných provozů už nebudou žádní k dispozici. „Na to také navazují i různí dodavatelé, jako bazénové technologie, bazénové chemie,“ řekl trenér a člen dozorčí rady Asociace pracovníků v regeneraci Patrik Davídek.

Vláda už také obdržela otevřený dopis od osmi asociací z oboru, včetně plaveckých škol, v něm žádají určení přesného termínu. Teprve v sobotu zareagoval ministr Vojtěch, který České televizi řekl, že by k otevření mohlo dojít 25. května: „Zase za nějakých přísných podmínek, ale myslím si, že je to reálné. Pokud epidemiologové uznají, že to ještě není nasnadě, tak bychom to případně posunuli na červen.“

Ředitel Bazénu Slovany a předseda PK Slavia VŠ Plzeň Tomáš Kotora k tomu dodal, že „druhý nejnavštěvovanější bazén v České republice tak přichází denně jenom na vstupném o sto tisíc korun denně, takže to pro nás bude už nějaká úleva.“

Od pondělí bude dovoleno ve venkovních bazénech trénovat některým sportovcům, musí ale dodržet přísné hygienické podmínky.

Foto: EchoPrime