Ústředí muslimských obcí vypovědělo Kušnarenka z pražské obce kvůli výrokům o ozbrojování

Ústředí muslimských obcí vypovědělo Kušnarenka z pražské obce kvůli výrokům o ozbrojováníNOVÉ
Právník Leonid Kušnarenko Foto:

REPROFOTO: Facebook

Domov

ÚSTŘEDÍ MUSLIMSKÝCH OBCÍ

zd Echo24

Ústředí muslimských obcí vypovědělo ze svého středu Leonida Kušnarenka, který jako předseda pražské muslimské obce v polovině března ve videu zveřejněném na svém facebookovém profilu nabídl členům obce pomoc s vyzbrojením. Kušnarenko přestal být předsedou i členem obce. Informovalo o tom ústředí na svém Facebooku.

Podle prohlášení výkonné rady došlo k jednomyslnému usnesení o zrušení členství v Ústředí muslimských obcí s okamžitou platností. „Tímto zaniká i členství pana Kušnarenka v Muslimské obci v Praze a tedy i jeho funkce ve vedení této obce,“ stojí v prohlášení. „Důvodem tohoto usneseni jsou prohlášení a jednání pana Kušnarenka, která vážně poškozují zájmy Ústředí muslimských obci a muslimské komunity v České republice,“ dodává se v usnesení výkonné rady.

Kušnarenko zveřejnil video krátce poté, co osmadvacetiletý Australan 15. března postřílel věřící v mešitách v novozélandském městě Christchurch. „Ve světle posledních tragických událostí informuji všechny naše členy, hlavně se jedná muže: všichni, kteří mají zájem si udělat zbrojní průkaz, ozbrojit se kvůli ochraně majetku a zdraví, obraťte se na mě a já vám s tím pomůžu,“ uvedl právník Kušnarenko v půlminutovém vzkazu natočeném na pražském Václavském náměstí.

Od jeho vyjádření se následně distancovala pražská muslimská obec i předseda ústředí Muníb Alravi. Pražská organizace muslimů na sociální síti uvedla, že jakákoliv Kušnarenkova prohlášení jsou soukromá a nereprezentují názory muslimů žijících v ČR. Kušnarenkův vzkaz odsoudil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).


Čtěte dále: Konec chálífátu. Islámský stát poražen na posledním zbytku území, hlásí SDF

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články