Ucpaná Praha. Řidiči uvízli v OC Nový Smíchov, v centru nefungovaly semafory

Ucpaná Praha. Řidiči uvízli v OC Nový Smíchov, v centru nefungovaly semaforyNOVÉ
Ilustrační foto Foto:

Foto: Shutterstock

Domov

Doprava v Praze

jk

Doprava v Praze na řadě míst kolabuje. Důvody jsou například nehoda ve Strahovském tunelu, semafory, které nefungovaly hodinu v centru města a především vánoční nákupy, za kterými vyrazila do metropole řada řidičů. Část z nich pak uvízla na parkovišti obchodního centra na Smíchově. To už vyhlásilo, že lidé tam svá auta mohou nechat zdarma.

„Od čtrnácté hodiny je katastrofální situace na Smíchově obecně, souvisí to i s nákupním centrem. Lidé pravděpodobně nechali nákupy na poslední chvíli, a doprava tam kolabovala celé odpoledne. Co se týče Strahovského tunelu, tam dopravu zkomplikovala dopravní nehoda, což nepřidalo aktuální dopravní situaci a dopravní situace je špatná i v dalších místech Prahy, které navazují na tuto lokalitu,“ uvedla po osmnácté hodině pro server Echo24 policejní mluvčí Andrea Zoulová.

„Dopravní zácpa u nás v parkingu není způsobena parkovištěm, ale okolními komunikacemi. Když nemají ty vozy kam vyjet, tak prostě nevyjedou. Semafory v okolí jsou nastaveny tak, že na jednu zelenou se dostane jen 11 aut. Tím je bohužel způsobený ten dopravní kolaps,“ řekla Novinkám pracovnice na informační lince obchodního centra.

Velkým problémem byl i výpadek semaforů, který se týkal například velmi frekventovaných ulic Žitné, Sokolské a Mezibranské. „Semafory přestaly fungovat po 16:15. Poruchu se podařilo odstranit v 17:11,“ řekla Zoulová ČTK.

Co bylo příčinou výpadku zatím není známo. Závadu vyřešila servisní firma.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články