1 výstavba dálnic

Nekvalitní beton, stavbaři bourají nově postavený dálniční most na D7

NOVÉ

Témata: ,

Rozestavěný most na budovaném úseku dálnice D7 u Postoloprt na Lounsku musí být kvůli chybě v konstrukci zbourán. Uvedl to dnes server E-Lounsko.cz. Dokončení úseku dálnice to ale podle Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) neoddálí. Chybu udělala podle ŘSD firma, která most stavěla, takže tato společnost zaplatí i bourání a opětovné postavení mostu.

„V rámci našich kontrol byla zjištěna neodpovídající odolnost mostní konstrukce vůči chemicky rozmrazovacím látkám. Ta má přitom zásadní vliv na životnost mostního objektu,“ řekl serveru mluvčí ŘSD Jan Studecký. „Jde o chybu zhotovitele a demolice půjde plně na jeho náklady. V žádném případě se tedy nejedná o chybu projektu,“ doplnil.

Podle České televize byl při stavbě mostu použit nekvalitní beton, který by mohl být poškozen zimním solením. Pád mostu přesto nehrozil, zimní solení by však mohlo zkrátit mostu životnost.   

Zbourána musí být nosná konstrukce i část podpěr mostu. Demolice začala v úterý. „Termín dokončení stavby zůstává podle harmonogramu, který byl dojednán, nebude se prodlužovat a úsek chceme zprovozňovat v srpnu letošního roku,“ řekl serveru Tn.cz vedoucí oddělení komunikace ŘSD Jan Rýdl.

Most je součástí čtyřkilometrového úseku D7 Postoloprty – Bitozeves, jehož stavba začala v září roku 2016. Náklady činí asi 384 milionů korun. Na tento úsek navazují práce na obchvatu Loun a další stavby. Celá dálnice D7 by měla být hotova v roce 2024.

Čtěte také: Památkáři otevřou otázku prohlášení Libeňského mostu za památku

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.