1 Ofenziva proti ozbrojencům

Filipínská armáda zabila 15 islámských bojovníků. Zničili i továrnu, kde teroristé vyráběli bomby

, NOVÉ

Témata: , , ,

Filipínská armáda v neděli na jižním ostrově Mindanao zabila nejméně 15 stoupenců teroristické organizace Islámský stát při pozemní i vzdušné operaci. Jejím cílem bylo zničit továrnu, kde radikálové vyráběli bomby, informovala agentura Reuters.

Filipínští vojáci podnikli ofenzivu v mokřinách Liguasan v provincii Maguindanao, kde radikální skupina Islámské svobodné hnutí Bangsamorů (BIFF) vyráběla výbušná zařízení, uvedl brigádní generál Cirilito Sobejana s tím, že brzy ráno v době ofenzivy bylo v oblasti asi 60 až 100 ozbrojenců z BIFF.

„Patnáct jich bylo zabito, deset zraněno a dva se nám podařilo zadržet,“ uvedl Sobejana. „Zničili jsme továrnu na výrobu improvizovaných výbušných zařízení v jižním Liguasanu,“ dodal.

Hnutí BIFF, které má asi 300 až 400 členů, považuje filipínská armáda za teroristickou organizaci. Radikálové na jihu Filipín, kteří loni pět měsíců okupovali město Marawi, se v uplynulých měsících přeskupili a rekrutují nové členy s cílem plánovat nové útoky, uvedla armáda.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Na severu Mosambiku zřejmě islamisté sťali deset vesničanů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.