Zemřel věčně usměvavý showman, zpěvák Daniel Nekonečný

Zemřel věčně usměvavý showman, zpěvák Daniel NekonečnýAKTUALIZOVÁNO
Domov

Úmrtí zpěváka

vt Echo24

V dvaapadesáti letech zemřel český showman Daniel Nekonečný. Policie ho nalezla mrtvého v jeho bytě v Řeporyjích, uvedl server Novinky s odvoláním na Policii ČR a na řeporyjského starostu Pavla Novotného.

Daniel Nekonečný se narodil 29. června 1966 v Boskovicích jako Daniel Konečný. Byl lídrem vibrační kapely Šum svistu, do povědomí veřejnosti se dostal zejména svým extravagantním vystupováním i oblečením, kterému dominovaly třpytky a žlutá barva.

Nekonečný dva roky studoval obor herectví na DAMU. Prošel různými povoláními, včetně pomocníka v porodnici a hrobníka. V roce 1990 založil vlastní kapelu Šum svistu, která se uvedla multimediálním vystoupením v Divadle hudby. Jeho sólovým projektem bylo album Nekonečný šum, do něhož sám „nazpíval, nařval a do prsou nabušil“ roztodivné melodie.

Každé vystoupení Šumu svistu bylo plné etnických a exotických prvků, muzika a zpěv se v nich prolínaly s karnevalem, ohněm a tanečnicemi. Nekonečný si zahrál ve filmu Otakára Schmidta Eliška má ráda divočinu, ve snímku Jak se krotí krokodýli či televizním filmu Historky od krbu. V roce 2008 usiloval o účast v mezinárodním semifinále hudební soutěže Eurovision Song Contest, dříve známé pod názvem Velká cena Eurovize.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Zemřel Milan Badal, někdejší tajemník Dominika Duky. Působil i jako radní televize a rozhlasu