Příčinou smrti novináře Slezáka bylo vnitřní krvácení. Rodina prosí o klid

incident v Zemanově štábu

Příčinou smrti novináře Slezáka bylo vnitřní krvácení. Rodina prosí o klidNOVÉ
Karel Slezák (vlevo) Foto:

Reprofoto: Twitter Pavlíny Kosové

1
Domov
Sdílet:

Novinář Karel Slezák, který se nechvalně proslavil incidentem ve volebním štábu prezidenta Miloše Zemana, kdy pěstně napadal ostatní novináře, zemřel na následky vnitřního krvácení. Informoval o tom server iDnes.cz. Nepotvrdily se tak prvotní zprávy, které hovořily o tom, že zemřel na následky selhání srdce. Slezák byl v posledních týdnech pod mediálním tlakem, Syndikát novinářů ČR jej dokonce vyloučil ze svých řad.

„Prosíme tímto veřejnost i tisk, aby respektovaly naše soukromí a daly nám potřebný čas vyrovnat se s naší tragickou ztrátou člověka, za jehož čestností a poctivostí budeme vždy stát,“ sdělili Slezákovi pozůstalí ve vyjádření, které citoval server iDnes.cz

Příbuzní zároveň uvedli, že novinář zahynul na následky vnitřního krvácení, nikoliv proto, že měl nemocné srdce. Právě o této příčině totiž spekulovala média. Server s odkazem na své zdroje uvedl, že Slezák zemřel následkem vnitřního krvácení disekce aorty.

Příbuzní jej odvezli do nemocnice poté, co měl zkolabovat. Tam ale lékaři konstatovali, že je novinář v pořádku, a propustili ho. Při cestě domů však náhle zemřel. 

Podle senátora Jana Veleby (SPO) uštvali Slezáka novináři. „Pan Karel Slezák je mrtev a jsem přesvědčen, že byl uštván médii. Proto vás, kterých se to týká a kteří jste se akreditovali na sledování výsledků prezidentských voleb dne 27. ledna do TOP hotelu, přestaňte prosím, zastavte, dokud je čas,“ uvedl ve středečním vyjádření.

Slezák podle videí, která zveřejnilo několik novinářů na sociálních sítích a v médiích, ve štábu v pražském Top Hotelu udeřil pěstí kameramana serveru iDNES.cz. „Svým jednáním poškodil prestiž a zájmy Syndikátu novinářů ČR. Rozhodnutím (výboru) zaniká členství Karla Slezáka v Syndikátu novinářů ČR,“ uvedl v tiskové zprávě předseda organizace Adam Černý. Slezák podle něj avizoval, že rozhodnutí výboru přijme.

Na videích zveřejněných žurnalisty je vidět, jak novináři v hotelu, kde Zeman předtím se svým štábem a příznivci sledoval výsledky prezidentských voleb, natáčeli a fotografovali kolaps muže, ke kterému později přijeli záchranáři. Dva muži tyto novináře vykazovali z místnosti, fyzicky je napadali a nadávali jim. Mimo jiné shodili jednomu novináři z rukou kameru, na další také fyzicky útočili.

Policie v neděli oznámila, že potyčku vyšetřuje pro podezření z výtržnictví. Trestní oznámení v případu podal jeden z novinářů, uvedla na policejním webu mluvčí Andrea Zoulová.

Čtěte také: Aktér incidentu ze Zemanova štábu Karel Slezák zemřel. Mělo ho zradit srdce

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články