Asi 40 lidí se nakazilo v jednom ze stánků na filmovém festivalu

Festival v Karlových Varech

Asi 40 lidí se nakazilo v jednom ze stánků na filmovém festivaluNOVÉ 1
Domov

Asi čtyřicítka lidí musela o víkendu vyhledat ošetření kvůli nákaze z jednoho ze stánků na karlovarském filmovém festivalu. Pravděpodobně se nakazili z užitkové vody, kterou personál ve stánku používal. Do nemocnice přišli s bolestmi, průjmy a zvracením zaměstnanci i návštěvníci stánku, řekla primářka urgentního příjmu karlovarské nemocnice Dagmar Märzová.

„My jsme ošetřili 40 jedinců ze soboty na neděli. První přišli po jedné hodině ráno se závažnými střevními obtížemi. Zdrojem byla pravděpodobně užitková voda. Byli to všichni účastníci mezinárodního filmového festivalu, jednak zaměstnanci, ale také někteří návštěvníci,“ uvedla Märzová.

Všichni byli po několikahodinovém ambulantním ošetření propuštěni do domácí péče. Nikdo nemusel být hospitalizován. Podle Märzové šlo většinou o mladé a zdravé lidi, kteří po infuzích a podání léků proti bolesti a zvracení mohli odejít domů. Nápor nakažených byl natolik velký, že nemocnice musela pacienty dočasně nechat na lehátkách i na chodbě nemocnice.

Případem se zabývá Krajská hygienická stanice Karlovy Vary. Podle její mluvčí Michaely Zajíčkové hygienici provedli kontroly ve stáncích a zřejmě ještě budou situaci zkoumat. Protože byl víkend, nebyla k dispozici laboratoř na rozbor vody. Pravděpodobně ale šlo o některý druh bakterií, které mohly způsobit závažné střevní potíže.

Čtěte také: Hvězdy ve Varech na červeném koberci. Podívejte se

Provařené dny 3: Co by na to řekla Monika?

Provařené dny 2: Smutné oči slovinské siroty

Provařené dny 1: Zpátky v rezervaci