Náš divák získá informace, ale nepotřebuje politologický titul, aby je pochopil, říká Bouček

CNN PRIMA NEWS

Náš divák získá informace, ale nepotřebuje politologický titul, aby je pochopil, říká BoučekROZHOVOR
Moderátor pořadu Nový Den Libor Bouček. Foto: CNN Prima News
1
Domov

Vojtěch Šeliga

V neděli se spustí dlouho očekávaná televize CNN Prima News. Jednou z hlavních tváří vysílání má být známý moderátor Libor Bouček, který bude mít na starost ranní show Nový Den. Divákem takového pořadu bude podle něj rodinně založený člověk, který chce dostat potřebné informace, ale nemá být jimi zatěžován. Ranní blok Libora Boučka bude mít ale také za úkol publikum pobavit.

Jak bude vámi moderovaný pořad vypadat? Bude mít spíše zpravodajský nebo zábavní charakter?

Asi bych vůbec nehledal rozdíl mezi těmito žánry. Jedná se o ranní pásmo, takže si myslím, že nejbližší analogie je v americký verzi CNN New Day. Další paralela se dá najít například v anglickém Good Morning Britain, kterou vysílá ITV. Je to zaměřené na příběhy, které nás obklopují a součástí ranního pásma jsou i zprávy. Osobně nemám žádnou ambici tlačit se do tvrdýho zpravodajství. Myslím si, že to co jsem dělal v rádiu, je asi nejblíže tomu, jak bude vypadat Nový den.

V čem si myslíte, že může být CNN Prima News na českém televizním trhu jiná? Třeba v porovnání s ČT24…

S čtyřiadvacítkou bych to vůbec nesrovnával. Ono se to sice nabízí, ale ten koncept je odlišný. ČT24 plní svoje poslání a funguje samozřejmě výborně. My chceme nabídnout jinou možnost zpracování informací. Je to komerční televize, takže už to je samo o sobě podstatný rozdíl ve srovnání s veřejnoprávní čtyřiadvacítkou. Chceme hledat pointu ve všech příbězích a nabízet to jinak. Nesnažit se plnit veřejné poslaní, ale být televizí pro diváky. Ve všech komerčních televizích, ve kterých jsem dělal, byl divák vždy na prvním místě.

Kdo podle vás bude divákem vaší televize?

Když přihlédnu k tomu rannímu bloku, tak si diváka maluju jako rodinného člověka, který chce rychle získat podstatné informace a přitom nemusí mít diplom z politologie, aby se mohl dívat na složitou politickou debatu. Náš divák chce vědět všechno podstatné, ale nechce být informacemi zatěžovaný. Je to člověk aktivní, produktivní, ale který se chce nechat pobavit.

Na co se vy osobně nejvíce těšíte?

Těším se na to, že se podaří zúročit zkušenosti lidí, kteří spouštěli zpravodajské televize ve světě. Zároveň se těším, že se spustí projekt, na kterým poslední týdny a měsíce velmi intenzivně pracovalo mnoho lidí. Také na reakci diváků. Ti budou jistě svojí interakcí postupně měnit samotný obsah. Doufám, že se to ale divákům bude líbit.

Očekáváte, že takřka každodenní práce v CNN Prima News ovlivní váš život?

Myslím si, že výrazně. Mění to například nějaké návyky, protože budu muset vstávat o několik hodin dříve. Na druhou stranu jsem v lednu po patnácti letech odešel z milované Evropy 2, takže jsem si tu každodenní práci uvolnil právě pro CNN. Spíše to ovlivní nějaký můj biorytmus. Ve složení práce to ale až tak dramatický nebude.

Stane se moderování pořadu Nový Den vaší hlavní pracovní náplní? Budete nadále pracovat jako moderátor různých akcí?

Jednoznačně se těm věcem budu věnovat dále, pokud to bude časově možné. To se nijak nemění. Moderování různých eventů či konferencí, je dominantní součástí mojí práce, kterou já mám navíc hrozně rád, takže to zůstává nedotčeno. Navíc se nechystám vyloženě říkat zprávy. Na CNN mám ranní program, který je infotainmentový, takže budu dál pokračovat v tom, co jsem dělal, než jsem přišel do CNN.