1 Politická aréna

S Schillerovou, Babišem a ANO nás nízké a jednoduché daně nečekají

POLITICKÁ ARÉNA

Témata: ,

Z Andreje Babiše se stal politický Jekyll a Hyde se dvěma osobnostmi a paní ministryně financí Alena Schillerová mu v tom zdatně sekunduje. Jednu rádoby přívětivou tvář ukazují na stranických akcích, kde slibují úlevy živnostníkům, paušální daň, mluví o nízkých a stabilních daních. Druhá jejich mnohem méně přívětivá tvář řádí na vládě a ve Sněmovně, kde Babišovo hnutí ANO jen před pár dny protlačilo spolu s komunisty a socialisty do dalších čtení rozšíření administrativní zátěže na další skupiny podnikatelů v podobě třetí a čtvrté vlny EET, nebo zrušení karenční doby, které podnikatele poškodí.

Jedna tvář Andreje Babiše dnes na sněmu hnutí ANO slibovala zrušení superhrubé mzdy, aby to ve Sněmovně paní ministryně Schillerová s celým Babišovým hnutím před pár týdny odmítly a společně potopily zrušení superhrubé mzdy, které ODS předložila v rámci projednávaného daňového balíčku.

S ministryní Schillerovou, premiérem Babišem a celým hnutím ANO nás v žádném případě nízké a jednoduché daně nečekají. Hnutí ANO jako součást levicové koalice má rádo vysoké přerozdělování a rozhazování. A protože v době ekonomického růstu hnutí ANO rozházelo, co mohlo, není náhodou, že ministryně Schillerová v těchto dnech mluví o potřebě růstu spotřebních daní, zavedení nové digitální daně apod.

Je zřejmé, že nad Andrejem Babišem a celým hnutím ANO už dávno zvítězil socialistický, regulující a rozhazovačný Hyde nikoliv liberální, reformní Jekyll. Nic na tom nezmění žádné sjezdy a ideové konference, které jsou pro Andreje Babiše a jeho ministry jen rétorickým a marketingovým cvičením.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.