1 Úmrtí

V moskevském exilu zemřela vdova po Miloševičovi, balkánská Lady Macbeth

, NOVÉ

Témata: , ,

Ve věku 76 let zemřela vdova po bývalém srbském a jugoslávském prezidentovi Slobodanu Miloševičovi Mirjana Markovičová, které se přezdívalo balkánská Lady Macbeth. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na nedělní oznámení blízkého rodiny. Místní média upřesnila, že zemřela v moskevské nemocnici.

Markovičová byla během třináctileté vlády svého muže jeho věrným spojencem a měla značnou moc a vliv na dění ve státě. V únoru 2003, po pádu svého chotě v říjnu 2000, uprchla před stíháním za zneužití funkce a korupci do Ruska, kde i se synem Markem získali v roce 2008 politický azyl.

Slobodan Milošević zemřel na selhání srdce 11. března 2006 v cele mezinárodního tribunálu v Haagu ještě před ukončením procesu, ve kterém čelil obžalobě z válečných zločinů a ze zločinů proti lidskosti v bývalé Jugoslávii. Jeho žena a syn se pohřbu v Srbsku ze strachu před zatčením nezúčastnili.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Porošenko si užíval ovace, Zelenskyj na debatu na stadion nedorazil

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.