1 Tragická nehoda v Rusku

VIDEO: Autobus vjel v Moskvě do podchodu. Zabil čtyři lidi, dalších devět zranil

VIDEO UVNITŘ

Témata: , , ,

Čtyři mrtvé a devět zraněných si v pondělí podle upřesněných údajů vyžádalo neštěstí v Moskvě, kde linkový autobus vjel na schodiště podzemního přechodu pro pěší. S odvoláním na policejní zdroje to oznámila agentura TASS. Na místě zasahovalo deset vozů záchranných služeb, zraněné přepravovaly k ošetření tři vrtulníky.

Incident se stal u stanice metra Slavjanskij bulvar na západě města v místech rušného dopravního uzlu. Řidiče policie zadržela. Vyšetřovatelé prý předpokládají, že buď nezvládl řízení, nebo jeho vozidlo mělo technickou poruchu. V Moskvě silně sněžilo a viditelnost je špatná.

„O teroristickém útoku se nemluví, žádná taková verze se nevyšetřuje,“ citovala agentura Interfax zdroj z moskevské radnice. Osmapadesátiletý řidič, jehož jméno policie nezveřejnila, je v moskevském dopravním podniku Mostransavto zaměstnán 17 let.

Vozidlo, které přijelo po pravidelné lince z obce Skolkovo na západním okraji města, podle očitých svědků nejdříve vjelo na chodník a po chvíli se zastavilo na schodech do podchodu. Pod koly autobusu zůstali po nehodě tři lidé, zranění utrpěli i cestující v autobusu. Stav několika z nich je kritický.

V Rusku je 25. prosinec obvyklým pracovním dnem, Vánoce v ortodoxním pravoslaví připadají podle juliánského kalendáře na 7. ledna. Moskevský starosta Sergej Sobjanin kondoloval příbuzným obětí a nařídil technickou kontrolu všech městských linkových autobusů.

Čtěte také: Kapela Plexis na Štědrý den havarovala, spolujezdkyně nehodu nepřežila